24.10.2017 11:19

Zachowania, przez które ludzie uważają, że jesteśmy mało inteligentni. Na to lepiej uważać

Warto wiedzieć, przed czym się chronić. 

Ludzie

Fotografia: Pexels

Choć udajemy, że nam na tym nie zależy, to jednak większość ludzi bierze pod uwagę to, jak postrzegają nas inni. Chcemy, aby nasza rodzina, dzieci czy współpracownicy szanowali nas i myśleli, że jesteśmy inteligentni. 

Siły intelektu nie da się oszacować. Można oczywiście poddać się testom mierzącym poziom IQ, jednak nawet wysoki wynik nie uchroni nas czasem przed palnięciem jakiejś gafy i zachowaniem  się jak typowy "głupek". Czego zatem się wystrzegać? Oto lista rzeczy, które sprawiają, że inni ludzie poddają w wątpliwość naszą inteligencję. 

giphy-downsized

Dziwne zachowania na Facebooku

Media społecznościowe funkcjonują w życiu większości ludzi. Trudno znaleźć teraz kogoś, kto nie ma założonego konta na choć jednej platformie do komunikacji online. Ma to swoje plusy i minusy, ponieważ to, jak się zachowujemy w sieci i co publikujemy na swoim "wallu", ma wpływ na to, jak odbierają nas inni ludzie. Według użytkowników Reddita osoby o wątpliwym intelekcie bardzo często dzielą się fake newsami i uwielbiają dawać "lajki", które, jak im się wydaje, mają pomóc uratować świat i zbawić niewinne istnienia. 

"

Dzielenie się fake newsami ze stron o wątpliwej reputacji i komentowanie ich - pisali.  "

Należy uważać na to, co się robi nie tylko w życiu realnym, ale również w sieci.

Nieczytanie książek

Nie każdy musi czerpać przyjemność z czytania książek. Jest wiele różnych form odpoczynku, a każdy wybiera to, co mu najbardziej odpowiada. Jest jednak jedno zachowanie, które bez względu na nasze zapatrywania irytuje większość społeczeństwa. Choć wyniki dotyczące czytelnictwa w Polsce i na świecie są raczej zatrważające, to internauci przyznali, że nie ma nic gorszego niż chwalenie się na prawo i lewo nieczytaniem i traktowanie tego, jako coś "cool". To naprawdę nie jest rzecz, która sprawi, że społeczeństwo potraktuje cię za wyjątkowo bystrego. 

Napisy na koszulkach

W XXI wieku każdy ma prawo wyrażać siebie w taki sposób, w jaki chce. Czy to przez muzykę, styl czesania czy styl ubierania. Pomimo tego użytkownicy Reddita stwierdzili, że moda na koszulki z niektórymi napisami zaczyna być niezwykle irytująca.

"

Ubieranie koszulek, na których znajdują się następujące napisy: "Jestem wspaniały", "Gdybym chciał poznać twoją opinię, zapytałbym cię o nią" albo "Nie radzę sobie z głupimi ludźmi" - wymieniał internauta.  "

200w_d (2)

Eksperci nic nie wiedzą

Nie ma świętości na tym świecie, a każdą informację należy poddać w wątpliwość. Choć nawyk sprawdzania nowo poznanych informacji jest niezwykle ważny dla rozwoju umysłu, to mimo wszystko nie zawsze warto kłócić się z każdym lekarzem i naukowcem, twierdząc, że samemu wie się wszystko najlepiej. Szczególnie z genetyki molekularnej. 

Nieprzyjmowanie krytyki 

Nikt nie lubi być krytykowany, ponieważ nikt nie lubi się mylić. Jednak zaakceptowanie i przyjęcie do wiadomości kilu gorzkich słów prawdy, jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Umiejętność radzenia sobie z krytyką świadczy o pokorze i inteligencji. Nawet Sokrates nie bał się stwierdzić "wiem, że nic nie wiem". Czasem warto iść w jego ślady.

Dodalibyście jeszcze coś do tej listy? ;)  

giphy-downsized