06.10.2017 13:49

Co zazwyczaj martwi kobiety i mężczyzn tuż przed ślubem? Narzeczeni dzielą się swoimi skrywanymi obawami

Stres związany ze ślubem może prowadzić do różnych dziwnych zachowań.

Narzeczeństwo

Fotografia: Pexels

Większość szczęśliwie zakochanych  par z utęsknieniem czeka na tej jeden wyjątkowy dzień, w który na oczach rodziny i przed obliczem Boga "na zawsze się połączą". I choć niesie on ze sobą wiele pozytywnych uczuć, to zdarzają się momenty, kiedy potrafi nieźle zestresować. 

Internauci postanowili podzielić się myślami i obawami, które najczęściej nękają ich w okresie narzeczeństwa. Na serwisie Whisper pojawiło się wiele wpisów osób, które nie potrafiły sobie poradzić ze "strachem" przed ustatkowaniem

Zwątpienie

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów jest poczucie zwątpienia w związek, miłość do partnera i to, czy aby na pewno jest "tym jedynym" bądź "tą jedyną".

"

Mam najlepszego narzeczonego, o jakiego mogłabym poprosić i kocham go na zabój. Ale z jakiegoś powodu zaczynam wątpić w nasz związek i nadchodzący ślub. Mój sekret? Boję się, że nie kocha mnie wystarczająco, aby mnie poślubić - napisała internautka.  "

Kłótnie

Ponieważ ślub i wesele to naprawdę stresujące wydarzenie, w związkach zaczynają się pojawiać kłótnie. Narzeczeni zaczynają dostrzegać swoje inne "strony", a poziom zdenerwowania nie pomaga pozbyć się natrętnych myśli. 

"

Nie jestem pewny, czy chcę poślubić moją narzeczoną. Coraz częściej się kłócimy.   "

"

Ślub już niedługo, a wszystkie przygotowania spoczywają na moich barkach. Mam wrażenie, że w ogóle nie mogę na nim polegać. Zaczynam mieć wątpliwości - pisali kolejni użytkownicy Whisper. "

Przyjaźń czy kochanie?

Wiele osób tuż przed ślubem zastanawia się nad tym, czy ich ukochany bądź ukochana, z partnera i "miłości życia", nie zamienił/a się w przyjaciela, z którym dobrze się spędza czas. Te wątpliwości to jedne z najczęściej pojawiających się w głowach narzeczonych. 

"

Mój narzeczony oznajmił ostatniej nocy, że już mu się nie podobam, ale nadal chce, żebym została jego żoną. Nie wiem, co z tym zrobić.  "

"

Za 5 miesięcy mam wyjść za narzeczonego, którego kocham, ale coraz częściej zastanawiam się, czy nie jak przyjaciela - wyznała internautka.  "

Macie jakieś rady na takie wątpliwości?