Co mówi o twoim charakterze kolor oczu? Dobra wiadomość dla jasnookich

Katarzyna Leszczyńska 21.11.2017
Kolor oczu określa osobowość człowieka
Fotografia: pexels.com

Z tęczówki można wyczytać bardzo dużo.

To, że różnimy się kolorami oczu jest rzeczą oczywistą. Okazuje się jednak, że każda barwa może oznaczać dla człowieka coś innego. Kolor oczu może zdradzić na temat ludzkiej osobowości naprawdę wiele. Wykazuje nasz stan zdrowia, humor, charakter, a nawet to jak bardzo jesteśmy podatni na ból i w jakim tempie możemy się upić.

Ludzie w większości mają brązowy kolor oczu. Posiada go aż 90% populacji. Barwa tęczówki uzależniona jest od ilości melaniny. Ma ona na celu ochronę ludzkiego organizmu przed promieniowaniem UV. Im mniej słońca, tym jaśniejsza będzie tęczówka. Ludzie o takich kolorach oczu jak niebieski, zielony i szary mają w organizmie o wiele mniej melatoniny niż ci, którzy mają ciemną barwę.

Jakie cechy mają jasnoocy?

Jasne odcienie

Ludzie o niebieskim kolorze oczu zazwyczaj pracują wolniej niż ci z ciemniejszymi tęczówkami, jednak posiadają umiejętność analitycznego myślenia. Są doskonałymi organizatorami i uwielbiają planować. Ten kolor oczu odmładza, a przynajmniej kojarzony jest przez większość ludzi z młodością. Zazwyczaj też dlatego ludzie o niebieskich oczach traktowani są z sympatią, ponieważ sami kojarzą się ludziom pozytywnie. Ten kolor oczu powstał w wyniku mutacji i uznaje się, że ludzie, którzy go posiadają, są ze sobą spokrewnieni. Okazuje się, że w związku ze zmianami genetycznymi są też bardziej podatni na wystąpienie cukrzycy. Ze względu na małą ilość melaniny mogą natomiast mieć problemy ze słuchem. Plus jest taki, że są to osoby o wiele bardziej odporni na ból.

Zielonoocy są postrzegani jako osoby tajemnicze. Zazwyczaj charakteryzuje ich ciekawość świata, ale również wysoka inteligencja. Niekiedy jednak ulegają zazdrości. Podobnie jak niebieskoocy mogą mieć problemy ze słuchem. Ci, którzy mają siwą barwę są natomiast z reguły ludźmi o twardym charakterze. Posiadają umiejętność analitycznego myślenia i twardo stąpają po ziemi, bywają jednak wrażliwi.

Jakie cechy mają ciemnoocy?

Ciemna barwa

Większość ludzi ma brązowe oczy. Charakteryzują się oni siłą charakteru. Przede wszystkim lubią stawiać na swoim i bywają uparci. Taki kolor oczu posiada wielu przywódców. Są to ludzie, którzy potrafią zdominować innych. Oprócz tego jednak są idealnymi partnerami, ponieważ potrafią zapewnić poczucie bezpieczeństwa i stabilności. Czarnoocy natomiast są wiernymi przyjaciółmi. Potrafią szybko pracować i są godni zaufania, jednak bardzo skryci.

Osoby ciemnookie mają duże zdolności merytoryczne. Są też doskonałymi mówcami. Wyróżniają się tym, że rzadziej sięgają po alkohol od jasnookich, jednak to też może mieć swój powód w tym, że zazwyczaj mają słabsze głowy. Lubią natomiast dobrą zabawę i z reguły nie odmawiają udziału w imprezie. Chętnie próbują nowych rzeczy i nie boją się zmian.

Można więc stwierdzić, że tęczówka oka jest jak studnia bez dna i da się z niej wyczytać naprawdę wiele. Warto ją obserwować, ponieważ oprócz cech charakteru, określa również choroby. Zmiany w niej zawarte mogą świadczyć o poważnych schorzeniach, więc lepiej ich nie bagatelizować.

Kolor oczu świadczy o charakterze
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów