Jeśli lubisz piosenki tej gwiazdy, możesz mieć skłonności psychopatyczne

Katarzyna Leszczyńska 15.11.2017
Czego słuchają ludzie o skłonnościach psychopatycznych?
Fotografia: pexels.com

Jaką muzykę lubią, a za jaką nie przepadają osoby ze skłonnościami psychiatrycznymi. 

Ludzie mają różne preferencje co do słuchanej przez siebie muzyki. Może ona mieć wpływ na nasz nastrój oraz decyzje. Okazuje się, że ludzie, którzy mają skłonności psychopatyczne, mają również podobny gust muzyczny. Pascal Wallisch oraz Nicole Leal z Uniwersytetu w Nowym Jorku przeprowadzili badania dotyczące słuchania muzyki przez psychopatów.

Naukowcy przebadali około 200 studentów psychologii. Najpierw musieli oni wypełnić ankietę, która miała wyłonić ich skłonności psychopatyczne. Potem dostali listę różnego rodzaju piosenek, które musieli ocenić w skali 1-7. Okazało się, że ludzie, którzy mieli większe skłonności psychopatyczne od innych, zgodnie lubili i nie lubili około 20 tych samych piosenek. Wśród ulubionych wokalistów tych osób znaleźli się m.in.: Eminem oraz Justin Bieber.

Bieber i Eminem ulubionymi wykonawcami psychopatów

Według „Washington Post” nie znaleziono jeszcze dokładnych preferencji muzycznych psychopatów. Badania jak na razie oparte są na hipotezie i nie ma jeszcze dokładnych danych dotyczących ich wyników. Według tych danych, które pojawiły się do tej pory można wywnioskować, jakie utwory są tymi, których psychopaci słuchają najchętniej. Są to: Eminem „Lose Yourself”, Blackstreet „No Diggity” i Justin Bieber „What do you mean”. Najmniej przez nich lubianymi piosenkami są natomiast: Dire Straits „Money for nothing”, Various „The Wayward Wind” oraz The Knack „My sharona”. 

Oczywiście nie wszyscy fani Justina Biebera muszą mieć skłonności psychopatyczne. Tego typu osoby stanowią zaledwie 1% populacji. Bardzo duża liczba psychopatów znajduje się natomiast w więzieniach, ich odsetek wśród osób z wyrokiem to aż 15-20%. Dotychczasowe wnioski są natomiast dopiero kroplą w morzu badań, nie ma bowiem jeszcze ostatecznych wyników dotyczących jakichkolwiek preferencji tego typu ludzi.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów