Internauci wybrali najpiękniejsze polskie nazwiska. Kto znalazł się wśród szczęśliwców?

Katarzyna Leszczyńska 24.10.2017
Lista najpiękniejszych polskich imion
Fotografia: pexels.com

Internauci wybrali ich zdaniem najlepsze. 

Mówi się, że polski język jest bardzo trudnym językiem. Nie można mu jednak odmówić tego, że jest piękny. Najpiękniejsze imiona i nazwiska wywodzą się właśnie z tego języka. Niedawno pisaliśmy o tym, że obecnie rodzice prześcigają się w wymyślaniu imion dla dzieci. Do tego stopnia, że Rada Języka Polskiego stworzyła listę imion zakazanych, żeby chronić najmłodszych obywateli naszego kraju.

Mniejszy wpływ zarówno rodzice, jak i dzieci mają na nazwisko, które noszą. Okazuje się jednak, że nie ma powodów do obaw. Choć zdarzają się nazwiska zabawne, w polskim języku jest bardzo dużo tych, które pozytywnie nam się kojarzą. Portal Papilot.pl na podstawie różnych for internetowych stworzył listę polskich nazwisk, które najbardziej podobają się naszym rodakom.

Najlepsze imiona w Polsce

Oto lista najpiękniejszych zdaniem Polaków nazwisk:

Adamowicz
Antosiewicz
Bator
Chmielewska
Dunaj
Filipiak
Flis
Jabłońska
Kamińska
Kos
Kowalczyk
Krynicka
Leśniewska
Lewandowska
Lewińska
Lubomirska
Markowska
Miłek
Nowakowska
Ostrowska
Piasecka
Pisarska
Podgórska
Polańska
Różańska
Skalska
Stankiewicz
Szafrańska
Szymanowska
Tomaszewska
Tyszkiewicz
Wysocka
Zamojska
Zielińska

To piękne nazwiska, choć lista oczywiście jest czysto subiektywna. Internauci na pewno pisali zarówno swoje nazwiska, jak i te, które im się pozytywnie kojarzą. O tym świadczą chociażby nazwiska Lewandowska, Kowalczyk oraz Tyszkiewicz, które znalazły się na liście. Jedno jest pewne, osoby, które tak się nazywają, mogą dumnie przedstawiać się w każdym momencie.

Najpiękniejsze imiona w Polsce
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów