Lubicie chwalić się zdjęciami z wakacji? Wasi znajomi na Facebooku lubią je mniej. Irytuje ich zwłaszcza jeden typ

Emilia Klima 04.07.2017
Anastasia Galkova
Fotografia: East News

Nowe badania dowiodły, że większość naszych "przyjaciół" na Facebooku jest wkurzona, kiedy zalewamy tablicę zdjęciami z wakacji. 

To całkiem naturalny odruch pochwalić się, kiedy uda się nam wyjechać na wakacje w jakieś urokliwe miejsce. Zwłaszcza, kiedy chcemy w ten sposób podzielić się z najbliższymi tym, co aktualnie u nas słychać. Motywacjom stojącymi za publikowaniem zdjęć z wakacji w sieci i tym, jak reagują na nie nasi wirtualni znajomi, postanowiła przyjrzeć się firma ubezpieczeniowa (ubezpieczająca również podróżujących) Aviva. 

W ankiecie internetowej, w której udział wzięło 2 tysiące internautów, pytano użytkowników o powody zamieszania relacji z wycieczek w sieci. 44% z nich stwierdziło, że chcą, by ich rodzina i przyjaciele byli dzięki temu na bieżąco z tym, co dzieje się w ich życiu. Spora część (21%) przyznało wprost, że zwyczajnie chcą się pochwalić, 10% poszło o krok dalej i szczerze wyznało, że chcą, by inni im zazdrościli.

giphy (2)

Najbardziej irytujące zdjęcia z wakacji

A jak to wygląda z drugiej strony? Cóż, wygląda na to, że zazdrość udaje się wzbudzić w sporej części odbiorców. Z tego, albo innego powodu, aż 78% badanych przyznało, że zarzucanie mediów społecznościowych zdjęciami z wakacji przez ich znajomych, wywołuje u nich irytację. Zwłaszcza, jeśli wpisują się w najczęściej pojawiające się typy, czyli: zdjęcie z balkonu hotelu, zdjęcie pierwszego drinka, zdjęcie na tle najbardziej znanej turystycznej atrakcji, zdjęcie ze spotkanymi na wakacjach osobami oraz fotografie z lokalnymi zwierzętami.

Wychodzi na to, że, by nie zirytować znajomych z Facebooka, nie można pokazać żadnego zdjęcia z wakacji. Może pomogłaby informacja o ciągle padającym deszczu? ;-)

Dzięki badaniu wiemy też, jaki rodzaj zdjęcia wkurza obserwujących nasze poczynania w mediach społecznościowych najbardziej. Ankietowani wskazywali na zdjęcie nóg z plaży - tak zwane "hot dogs or legs" (chodzi o kadr, w którym uda wyglądają jak parówki). Z tym akurat możemy się zgodzić ;-)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów