Łódzka fundacja organizuje szkolenia, jak być posłuszną żoną i jak zostać mężem przywódcą

Redakcja 14.02.2017
Kobieta i mężczyzna
Fotografia: Pixabay

Okazuje się, że bycie idealną żoną i dobrym mężem, wcale nie jest takie proste. 

Na początku lutego 2017 roku w Zebrzydowicach, niedaleko Kalwarii Zebrzydowskiej, odbyły się bardzo nietypowe warsztaty. Biorące w nich udział kobiety mogły dowiedzieć się, jak być posłuszną i uległą żoną. Żart? Bynajmniej. 

Warsztaty zatytułowane były "Geniusz kobiecości - posłuszna żona", a podczas ich trwania podjęto takie tematy jak "posłuszeństwo, a poddaństwo - cnota czy uzależnienie", "szacunek względem mężczyzny - uznanie jego pozycji w rodzinie" czy chociażby "chronienie delikatności męskiego serca". 

Jak wynika z materiałów promocyjnych, inspiracją do szkolenia był biblijny "List do Kolosan" świętego Pawła, w którym pada słynne zdanie - "żony, bądźcie poddane mężom, jak przystało w Panu". Z dalszej informacji możemy dowiedzieć się, jakie korzyści niesie ze sobą uczestnictwo w szkoleniu. 

Moment… mam być posłuszna? Czy to aby czasem nie pomyłka? A co z moim zdaniem, moją wolnością? Czy widząc temat spotkania miałaś podobne skojarzenia? Koniecznie przyjdź na warsztaty, rozprawimy się z mitem (nie)posłuszeństwa! (…). Dowiedz się na czym polega posłuszeństwo w małżeństwie, a potem wróć do domu i przekonaj się sama, jakie cuda potrafi zdziałać okazywanie mężczyźnie szacunku! (…). Odkryj geniusz swojej kobiecości, który tkwi w mocy Twojej miłości. To warsztaty dla mocnych i pragnących mocy…- czytamy na Facebooku wydarzenia. 

Organizatorem kontrowersyjnych warsztatów była łódzka Fundacja Filome, za którą stoją Anna i Grzegorz Powideł. Jak przekonują, prowadzą warsztaty dla kobiet, mężczyzn, dzieci i całych rodzin. Zapraszają także na terapię małżeńską i rodzinną. 

Jesteśmy małżeństwem. Mamy pięcioro dzieci i… wiecznie niespokojne serce, które nie pozwala nam spać (…). W planach mamy uruchomienie szkoły (jesteśmy entuzjastami edukacji domowej) i stworzenie tajemniczej osady dla rodzin. Wszystko po to, aby budzić serca do prawdziwego życia! - czytamy na stronie Fundacjafilome.pl. 

Wspomniana "Osada dla rodzin" ma być istnym rajem na ziemi, który przypominać będzie "czasy, kiedy nie było internetu, ale była pełnia". Fundacja zachęca również do wpłacania darowizn, dzięki którym wybuduje między innymi domy dla rodzin i gości, park linowy, czy stadninę koni. Zanim jednak zaczną krok po kroku realizować swój plan o stworzeniu idealnego miejsca dla wszystkich rodzin, zapraszają do wzięcia udziału w organizowanych przez siebie szkoleniach. Wziąć w nich udział mogą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. 

Mężczyźni mogli dowiedzieć się, co to znaczy być głową rodziny
Fotografia: www.facebook.com/events/1453615204649720/permalink/1477384138939493/

Mężczyźni mogli dowiedzieć się, co to znaczy być głową rodziny 

"Bądź kapitanem rodzinnego statku"

Kiedy kobiety uczyły się, jak być posłuszną i uległą, mężczyźni zgłębiali wiedzę dotyczącą ich roli w rodzinie. Na zorganizowanych z myślą o nich warsztatach, mogli dowiedzieć się co zrobić, aby być "mężem przywódcą". 

Twoja rola w domu ogranicza się wyłącznie do przynoszenia wypłaty? W domu więcej Cię "nie ma", niż jesteś? Masz dość tego stanu rzeczy i chcesz bardziej BYĆ dla rodziny? Przyjdź i… poczuj się w końcu Panem swojego domu, ale...dowiedz się najpierw, co oznacza prawdziwie dobre "panowanie", naucz się wyznaczać cele, układać priorytety, czerpać siłę z przebywania z rodziną. Obejmij stery i bądź kapitanem rodzinnego statku z prawdziwego zdarzenia. Bo od Ciebie również zależy, w jakim składzie, gdzie i w jakim stanie dopłyniecie. Od Ciebie. Nie od stanu konta w banku. Troska o rodzinę nie kończy się z chwilą przyniesienia wypłaty. 

Oba wydarzenia cieszyły się niebywałym zainteresowaniem. Zgodnie z informacjami udostępnionymi na Facebooku, w warsztatach dla kobiet wzięło udział aż 359 osób, a w warsztatach dla mężczyzn niewiele mniej, bo 298 osób. Nie wszystkich jednak pomysły małżeństwa Powidłów, przekonują. A wręcz przeciwnie. Niektórzy z nich twierdzą, że to niebezpieczna sekta. 

Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że za odkrycie tajemnej wiedzy, jak być idealną żoną i idealnym mężem, trzeba było niemało zapłacić. Za spotkanie na temat mocy i posłuszeństwa trzeba było zapłacić 109 złotych. Ci jednak, którzy zdążyli zapisać się przez 1 lutego, mogli skorzystać z rabatu w wysokości 22 złotych. Było warto? 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów