Lodowisko pełne martwych ryb zostało zlikwidowane. Na szczęście

Katarzyna Mordalska 02.12.2016
zamrożone ryby w japońskim lodowisku
Fotografia: www.facebook.com/sw.spaceworld/

Pomysł pewnego parku rozrywki wywołał oburzenie nie tylko Japończyków, ale całego świata. 

Park rozrywki Space World, który znajduje się w Kitakyushuw (Fukuoka) w Japonii, został zmuszony do zlikwidowania wzbudzającego kontrowersje lodowiska. W tafli zamrożono bowiem 5 tysięcy martwych ryb, tworzących – w zamyśle autorów – ciekawy efekt wizualny i miejsce edukacji dzieci. Część ryb została ułożona w powitalny napis „Hello”.

Chociaż organizatorzy zarzekają się, że użyte w instalacji ryby w momencie zakupu na lokalnym rynku i przed samym zamrożeniem były już martwe, odwiedzający i internauci pozostali bezlitośni. Negatywne komentarze zmusiły właścicieli do zamknięcia lodowiska. Ci, w rozmowie z CNN, nie kryją zdziwienia, gdyż uważają, że w tygodniu otwarcia nowe miejsce cieszyło się ogromnym powodzeniem i zapowiadało sukces.

Pod naporem negatywnych komentarzy organizatorzy lodowiska przeprosili wszystkich, którym pomysł nie przypadł do gustu. Martwe ryby zostały niezwłocznie usunięte. Wśród internautów są jednak osoby, którym pomysł się podobał. Komentujący doniesienia z Japonii są zgodni, że sama idea była ciekawa i zjawiskowa, z jednym zastrzeżeniem – wystarczyło użyć sztucznych ryb.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów