List w butelce dryfował przez 20 lat. Trwają poszukiwania nadawcy

Karol Decka 07.04.2017
List w butelce
Fotografia: twitter.com/dougcorbett1

Znalazca ma nadzieję, że autorka wciąż pamięta napisany przez siebie list.

Podczas sprzątania plaży w Holandii, znaleziono wyjątkowy przedmiot. Morze wyrzuciło na brzeg butelkę z wiadomością w środku. Trwają poszukiwania autorki listu.

Niecodzienne znalezisko zostało wypatrzone na plaży, niedaleko miasteczka Vlieland. Grupa osób sprzątających wybrzeże zauważyła, że wśród odpadków znajduje się butelka z zawiniętą karteczką w środku. Pieter Schaper, który znalazł wiadomość, natychmiast przeciął plastik i przeczytał list.

Mężczyzna w rozmowie z KentOnline.co.uk przyznał, że był bardzo podekscytowany znalezioną butelką. Wzruszył się, kiedy przeczytał list napisany przez 10-letnią dziewczynkę o imieniu Susie Hampton.

Cała nasza grupa czyściła plażę. To głównie wolontariusze, turyści i osoby z okolicznych wysp. Są z nami również pracownicy pobliskiej stacji morskiej. Robimy to każdego roku. - powiedziała Anke Bruin-Kommerij, koleżanka znalazcy, cytowana przez KentOnline.co.uk

Pracownicy byli w szoku, kiedy znaleźli list
Fotografia: Fotografia imgur.com/a/p3INC

Pracownicy byli w szoku, kiedy znaleźli list

List w butelce

Butelka z listem dryfowała na morzu przez prawie 20 lat. Została wysłana w sierpniu 1997 roku i przez cały ten czas pokonała około 350 kilometrów. Wiadomość została wysłana z miasteczka Sheppey w Wielkiej Brytanii, aby dwie dekady później znaleźć się na wybrzeżu Holandii.

Ktokolwiek przeczyta ten list. Cześć, nazywam się Susie Hampton. Mam 10 lat. Wrzuciłam tę butelkę do wody 25 sierpnia 1997 roku. Czy możesz napisać do mnie i opowiedzieć gdzie została znaleziona?

Mężczyzna przeczytał list wszystkim swoim współpracownikom. Byli w szoku, że plastikowe opakowanie dryfowało przez dwadzieścia lat. Jak wspomina koleżanka znalazcy, jest to pierwszy taki przypadek w jej życiu, a sprzątaniem plaż zajmuje się od dłuższego czasu.

Dziewczynka, która jest autorką listu, ma teraz około 30 lat. Wiadomo już, że kobieta nie mieszka pod adresem podanym w wiadomości i całkiem prawdopodobne, że ma inne nazwisko. Pomimo trudności, znalazca wciąż chce odszukać nadawcę z pomocą mediów. Ciekawe, czy Susie pamięta napisany przez siebie list.

List dryfował na morzy przez 20 lat
Fotografia: Fotografia imgur.com/a/p3INC

List dryfował na morzy przez 20 lat

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów