Likwidacja marki, spadki sprzedaży. Ale LPP zaskakuje i podejmuje decyzję, która spodoba się wszystkim

Paulina Szestowicka 03.10.2016
Reserved
Fotografia: East News

Być może ten krok przerwie złą passę, a także prasę. Takie kroki pochwali chyba każdy świadomy konsument.

Koncern odzieżowy LPP rezygnuje ze stosowania naturalnych futer. Spółka zarządzająca markami Reserved, Mohito, Cropp, Sinsay, House i jeszcze przez jakiś czas Tallinder, od sezonu jesień/zima 2016/2017 nie wprowadzi do sprzedaży elementów garderoby, w produkcji których zostały wykorzystane materiały pochodzenia zwierzęcego. 

W informacji prasowej uzasadniono to oczekiwaniami konsumentów, dla których coraz większe znaczenie mają prawa zwierząt. Taki ruch może poprawić wizerunek koncernu, który w ostatnim czasie nie ma najlepszej prasy. Kiedy podano do mediów informację o likwidacji marki Tallinder, okazało się też, że marka Reserved notuje spadki sprzedaży. Zmiana polityki na przyjazną zwierzętom, może docenić sporo osób, które dotychczas nie były wielbicielami tych marek.

Zawsze, gdy wizja projektanta i aktualny trend uwzględniać będą motywy zawierające futra, podobnie jak część naszych rynkowych konkurentów, nasze marki stosować będą najwyższej jakości surowce syntetyczne. Ta decyzja to kolejny ważny krok, którego efektem jest zwiększanie przejrzystości łańcucha dostaw poprzez świadomy dobór surowców wykorzystywanych do produkcji naszych kolekcji – powiedziała Marta Chlewicka, rzeczniczka prasowa LPP.

Do kampanii Sklepy Wolne od Futer poza koncernem LPP przystąpiło jeszcze ponad 300 firm i projektantów. W tym gronie znalazły się popularne marki takie jak ZARA, H&M czy COS. W ostatnim czasie ze stosowania naturalnych futer zrezygnowały też domy mody Armani i Hugo Boss. Jak widać, świat mody się zmienia i to na lepsze. Oczywiście, wszystko mogłoby się dziać szybciej, ale należy doceniać każdą pozytywną decyzję.

Tvn24.pl przytoczył dane organizacji PETA, według których co roku na futra zabijanych jest około 84 mln norek, lisów i jenotów oraz 2 mln kotów i psów. Warto pamiętać, że dwa lata temu koncern LPP wycofał się ze stosowania w produktach swoich marek angory, która jest miękką tkaniną produkowaną z wełny królików angorskich.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów