Popularny dyskont wycofał ze sprzedaży warzywo. Powód? Przekroczony poziom etefonu

Hanna Skowron 30.07.2018
Warzywa supermarket
Fotografia: shutterstock.com

Jego spożycie może mieć nieprzyjemne skutki.

Niemiecka sieć dyskontów Lidl wycofała ze sprzedaży paprykę. Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, w sprzedawanych na wagę warzywach wykryto zbyt wysoki poziom związku chemicznego o nazwie etefon.

Z tego powodu producent zadecydował o natychmiastowym wycofaniu papryki ze sprzedaży, a klientów poprosił o zwrot warzyw zakupionych w dniach 17-21 lipca. Za okazaniem paragonu klienci otrzymają zwrot kosztów zakupu.

Produkt „Papryka słodka, luz” o numerze partii L 28/07, sprzedawano w sklepach sieci Lidl w dniach 17-21 lipca 2018 r. W trosce o bezpieczeństwo konsumentów reakcja firmy Lidl była natychmiastowa i przedmiotowy produkt został wycofany ze sprzedaży. Ze względu na sprzedaż artykułu na kilogramy, zwrotowi podlega towar zakupiony w dniach 17-21 lipca 2018 r. Artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Lidl po okazaniu paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony - brzmi treść komunikatu. 

Co to jest etefon? To środek stosowany w rolnictwie jako regulator wzrostu roślin. Jeśli jego poziom jest przekroczony, może powodować wystąpienie takich objawów jak częstsze oddawanie moczu i biegunka.

Zobacz także: Pomidor jako kosmetyk. Jak stosować?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów