Produkty Lidla z tej półki nawet o 70 proc. taniej! Dyskont wprowadza "zero waste"

Paulina Ermel 26.02.2019
Lidl
Fotografia: Eastnews

Lidl walczy z marnowaniem jedzenia. Wprowadził specjalną półkę, na której znajdziemy produkty nawet o 70 proc. tańsze!

Lidl cieszy się popularnością klientów nie tylko ze względu na szeroką ofertę przystępnych cenowo produktów. Dyskont organizuje regularnie proekologiczne akcje, które mają na celu wspomóc walkę o dobro naszej planety.

Jedna z ostatnich kampanii marki dotyczy marnowania jedzenia. Lidl testuje bowiem filozofię "zero waste", instalując w sklepie specjalną półkę, na której znajdziemy produkty przecenione o nawet 70 proc.!

Lidl walczy z marnowaniem jedzenia

W jednym z poznańskich sklepów Lidl pojawiła się specjalna półka opatrzona logiem: "Kupuję, nie marnuję". To właśnie tutaj znajdziemy żywność w bardzo atrakcyjnej cenie. Co takiego można znaleźć w cenie obniżonej o nawet 70 proc.?

Lidl będzie zachęcał w ten sposób do kupowania warzyw i owoców np. z krótkim terminem przydatności. Także tutaj będzie można znaleźć pieczywo z poprzedniego dnia. Choć nadaje się ono jeszcze do spożycia, często jest wyrzucane.

Na razie akcja Lidla ma charakter testowy, jednak przedstawiciele firmy liczą na to, że się przyjmie i zostanie w dyskoncie już na stałe. W ten sposób filozofia "zero waste" będzie się rozwijała i zbierała coraz szersze grono zwolenników. A żywność nie będzie się marnowała.

Skorzystalibyście z takiej oferty?

Polka i jej chłopak robią w sieci furorę! Wszystko dlatego, że od ponad 3 lat żywią się wyłącznie... owocami!

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów