Joanna Kulig doceniona przez lidera Coldplay. Tym razem chodzi o muzykę!

Magdalena Barszczak 12.03.2019
Joanna Kulig
Fotografia: East News

Twórcy filmu mają kolejny powód do dumy.

Chociaż "Zimna wojna" nie zdobyła Oscara, ludzie nie przestają się nią zachwycać. Świadczy o tym, nie tylko liczba statuetek (m.in. pięć Europejskich Nagród Filmowych i cztery Złote Lwy), ale także głosy światowej klasy artystów. Film docenili m.in. Natalie Portman czy Monica Bellucci. Teraz do tego grona dołączył wybitny muzyk, lider zespołu Coldplay Chris Martin.

Lider Coldplay zachwycony piosenką z "Zimnej wojny"

Coldplay należy do najbardziej lubianych grup muzycznych na świecie. Tworzą kawałki z pogranicza rocka i indie. Okazuje się jednak, że lider zespołu ma też inne muzyczne upodobania. Na Instagramie zdradził, jakiej muzyki filmowej słucha, kiedy akurat nie występuje.

Oto muzyka, w której jestem ostatnio zakochany - napisał.

Chris Martin opublikował w mediach społecznościowych kilka tytułów. Wśród nich, obok "Tal Uno" Barriego czy "A New Beginning" z filmu "Raport mniejszości", znalazła się m.in. piosenka "Dwa serduszka" z repertuaru zespołu Mazowsze.

Utwór ma już 80 lat, ale dzięki produkcji Pawła Pawlikowskiego zyskał drugie życie. W filmie w nowej aranżacji wykonuje go Joanna Kulig. To właśnie jej wykonanie zachwyciło Martina. Aktorka udostępniła wpis wokalisty na Insta Stories, dziękując mu za wyróżnienie.

Mamy nadzieję, że w ślad za Chrisem Martinem pójdą inne gwiazdy i także docenią polską muzykę i kinematografię!

Zobacz także: Monica Bellucci obejrzała "Zimną wojnę" i pokusiła się o ważny komentarz

Coraz chętniej chodzimy do kina i uwielbiamy oceniać obejrzane przez nas filmy! Te filmy 2018 oceniliśmy najwyżej! "Zimna wojna" dopiero na 3. miejscu.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów