Lewandowskich tym razem krytykuje... lekarz. Poszło o zachowanie ze spaceru z córką. "To niebezpieczne działanie"

Redakcja 30.06.2017
Anna i Robert Lewandowscy
Fotografia: www.instagram.com/annalewandowskahpba/?hl=pl

Niestety, ten błąd popełnia wielu rodziców. 

Na początku maja Anna i Robert Lewandowscy zostali rodzicami. Ponieważ oboje są bardzo aktywni w mediach społecznościowych, ich każdy krok jest szeroko komentowany przez internautów. Nie próżnują również paparazzi, dla których zdjęcia przedstawiające sportową rodzinę są na wagę złota.

I nie można się dziwić. Każda przedstawiająca ich fotografia robi furorę w mediach. Zwłaszcza jedno z ostatnich, na którym widać, jak Anna Lewandowska zakrywa wózek, w którym prawdopodobnie znajduje się jej córka, cienką chustą. Okazuje się, że to częsta praktyka stosowana przez rodziców, o której niestety, lekarze nie mają dobrego zdania.

Dlaczego Anna Lewandowska zdecydowała się na taki krok, można tylko przypuszczać. Albo chciała ochronić dziecko przed aparatami fotografów, albo po prostu przed upałem. Choć może wydawać się, że tak cienki materiał jest przewiewny, a nałożony na wózek gwarantuje cień, w rzeczywistości robi z wózka "termos". Jak podaje portal edziecko.pl, powodem jest brak cyrkulacji powietrza. 

Nakrycie wózka pieluchą to działanie o tyle niebezpieczne, że powoduje nie tylko gorsze samopoczucie malucha: gorąca, czerwona, sucha skóra, niepokój etc., ale także może wywołać gorsze objawy jak np.: przyspieszony puls, letarg, szybki, płytki oddech, wymioty a nawet utratę przytomności – powiedział doktor Bartosz Pawlikowski, dermatolog, pediatra z łódzkiej kliniki Medevac, a jego wypowiedź przytacza portal edziecko.pl. 

Duży błąd?

Z tą tezą zgadzają się dziennikarze szwedzkiego dziennika "Svenska Dagbladet", którzy udowodnili, że przykrycie wózka pieluszką sprawia, że temperatura wewnątrz niego znacznie wzrasta. Jak podaje edziecko.pl, temperatura w wózku, który nie był przykryty materiałem wynosiła 22 st. C. Gdy nałożono na niego pieluchę, wzrosła aż do 34 st. C. 

Niestety, ten błąd popełnia wielu rodziców, którzy zapewne nie przypuszczają, że ta metoda może przynieść więcej złego niż dobrego. Na szczęście, na podstawie zdjęć, które krążą w internecie, nie można jednoznacznie stwierdzić, że Lewandowscy całkowicie przykryli chustą wózek, a nie jedynie narzucili go na niego. 

Zobacz także: Anna i Robert Lewandowscy wybrali się na randkę. Piłkarz skomentował strój żony. Bezbłędnie 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów