Dlaczego podszedł do Ani po meczu? Lewandowski odpowiada na hejt. "Jesteśmy twardzi, ale nie ze skały"

Katarzyna Leszczyńska 18.07.2018
Anna Lewandowska pociesza Roberta Lewandowskiego po meczu z Senegalem na Mistrzostwach Świata 2018
Fotografia: East News

Po mundialu Robert Lewandowski spotkał się z falą hejtu. Jedne komentarze dotyczyły jego występu na boisku, inne jednak życia prywatnego. To mu nie odpowiada!

Po pierwszym meczu reprezentacji Polski na mundialu, który nasza drużyna przegrała z Senegalem, na Roberta Lewandowskiego spadła fala krytyki. Fanom nie tylko nie spodobała się gra kapitana kadry, choć to też zostało mu wypomniane, co jego zachowanie po spotkaniu. Lewy nie udał się od razu do szatni, a podszedł do swojej żony, która kibicowała mu na trybunach, żeby otrzymać wsparcie po porażce.

Zobacz także: 

Lewandowski tłumaczy, dlaczego podszedł do Ani po meczu z Senegalem

W najnowszym numerze "Przeglądu Sportowego" pojawił się obszerny wywiad z kapitanem polskiej reprezentacji. Robert Lewandowski po raz pierwszy szczerze opowiedział o występie kadry na mundialu. Postanowił też odnieść się właśnie do pocieszania go przez Anię po meczu z Senegalem, zapytany o to przez dziennikarza.

Proszę… Naprawdę normalnym ludziom nie spodobało się, że szukałem pocieszenia u Ani, czy ktoś im tak powiedział i duża część to podchwyciła? Po każdym meczu tak jest – idziesz się cieszyć lub szukasz pocieszenia u bliskich – powiedział.

Lewandowski postanowił też wyprowadzić z błędu tych, którzy zarzucili mu, że zamiast być z drużyną po porażce, wolał spędzić czas z żoną.

Przecież to trwało 30 sekund, a w szatni byłem szybciej niż niektórzy piłkarze. Co to zmieniło? To szukanie dziury w całym. Rozumiem, gdy ktoś powie, że zagrałem źle, bo to prawda. Ale danie buziaka osobie, która rozumie, jak wiele poświęciłem i jak boli porażka w sporcie, bo sama jest sportowcem?

To jednak nie koniec dyskusji o pomundialowej krytyce. Lewandowski skomentował też okładkę, która ukazała się w tygodniku "Newsweek".

Zobacz także: Robert Lewandowski wrócił z mundialu i… opowiada o fryzurze. Fani wściekli. "Próżny Robercie"

Lewandowski komentuje okładkę "Newsweeka"

Chodzi o wydanie czasopisma, w którym pojawiło się czarno-białe zdjęcie Lewandowskich.

Żadna para w Polsce nie osiągnęła takiego sukcesu jak Robert i Anna Lewandowscy. Jak to się stało, że w tak krótkim czasie stracili sympatię wielu ludzi? A do tego jego sportowa przyszłość stanęła pod znakiem zapytania – mogliśmy przeczytać w numerze.

Te słowa mogły być bolesne dla piłkarza i jego żony. Co sądzi na ich temat?

Dziwnie czyta się o sobie opinie ludzi, którzy mnie nie znają. Ja bym tak nie potrafił. Jak można oceniać osobę, z którą nie miało się zupełnie kontaktu lub ten kontakt był bardzo znikomy? Buduje się opinię i przedstawia ludziom na zewnątrz. To nie fair. Uderza to w moją rodzinę. Traktuję to jako zwykły hejt. Mam tylko nadzieję, że nie był to materiał inspirowany przez ludzi, którzy przestali mi być przychylni.

Okazuje się, że Lewandowscy, choć od lat są bliscy show-biznesowi i przyzwyczajeni do niepochlebnych opinii, bardzo przeżyli te przykre słowa, które zostały pisane w ich kontekście po mundialu. Wszystko to uderzyło w nich samych, jak i w ich najbliższych.

Bliscy czytają takie historie, nie wiedzą, jak to funkcjonuje i się przejmują. My z Anią też to przeżyliśmy, bo nie da się przejść ponad wszystkimi sprawami. Jesteśmy twardzi, ale nie ze skały. Musimy sobie dać z tym radę. Merytoryczna krytyka na temat występu kadry na mundialu jest ok. Ale coś takiego? Co ma do tego Ania, która tylko mnie wspierała – dodał Lewandowski.

Mamy nadzieję, że jego słowa coś zmienią i hejt na jego najbliższych się zakończy. Po słowach kapitana widać, że nie było im łatwo. Czekamy na powrót Roberta na boisko. Z pewnością znów pokaże, na co go stać!

Zobacz także: Hejt na Lewandowskich przekracza wszelkie granice! "Życzenia śmierci, groźby pobicia"

Najpiękniejsze polskie WAGs:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów