Lewandowska poucza młode mamy, a w komentarzach burza. "Brak wiedzy powala". Komentuje lekarz

Redakcja 08.08.2017
Anna Lewandowska
Fotografia: www.instagram.com/annalewandowskahpba/?hl=pl

Pod postem rozgorzała dyskusja. Wiele jednak wskazuje na to, że niepotrzebnie. 

Anna Lewandowska nie tylko radzi, jakie ćwiczenia wykonywać, aby cieszyć się zgrabną sylwetką, ale również co jeść, aby nie przybierać na wadze i być w dobrej formie. Odkąd została mamą i przyznała, że karmi córkę piersią, internauci jeszcze uważniej śledzą każdy jej wpis w mediach społecznościowych dotyczący żywienia. Jeden z nich wywołał spore zamieszanie. 

Trenerka udostępniła na Instagramie zdjęcie posiłku, na który składały się krewetki, chili, czosnek i olej ryżowy. Do zdjęcia dołączyła również komentarz. 

Jak wiecie, moje przepisy są często urozmaicone, ale zawsze trzymam się moich ZASAD ŻYWIENIA @dietbyann (na blogu opis w zakładce "FILARY ZDROWIA"). Dzisiaj krewetki w chilli z czosnkiem i olejem ryżowym (uwaga - nie polecam (symbol chili) mamom karmiącym piersią). 

Wiele hałasu o...nic?

Pod postem rozgorzała dyskusja. Niektórzy wychwalali danie i byli godni podziwu, jak Anna Lewandowska dba o dietę. Byli też i tacy, którzy stwierdzili, że trenerka nie powinna publikować takich postów. Powód? Wprowadzają w błąd karmiące matki. 

Aniu, a niby czemu nie polecasz? Po kim jak po kim, ale po Tobie nie spodziewałabym się powielania mitu jakim jest dieta karmiącej matki i uważanie na ostre (...) - zauważyła internautka. 

Tutaj zdecydowanie nie odwaga, a brak wiedzy powala na kolana - dodała kolejna. 

Szczerze to jest bardzo przykre, ze osoba, która ma milion obserwujących osób wprowadza ludzi w błąd. Zamiast obalać mity. Może niewystarczająca wiedza z zakresu dietetyki i karmienia piersią. 

Jak zauważa portal Edziecko.pl, być może negatywne komentarze wzięły się stąd, że internauci nie do końca zrozumieli post Anny Lewandowskiej. Trenerka zamiast słowa "chili" wstawiła symbol papryczki chili. Gdyby napisała "chili" jej przekaz brzmiałby: "Uwaga - nie polecam chili mamom karmiącym piersią". Wydaje się, że wiele kobiet pominęło symbol, odczytując wyłącznie słowa, co mogło doprowadzić do błędnego zrozumienia, że Lewandowska w ogóle nie poleca kobietom karmiącym piersią takiego dania. 

Wydaje się więc, że Anna Lewandowska nie zrobiła nic niewłaściwego. Magister położnictwa Renata Wojtal w rozmowie z Edziecko.pl wyjaśniła, że faktycznie, dieta mam karmiących piersią nie istnieje, a przy okazji powiedziała, dlaczego używanie niektórych przypraw może być ryzykowne. 

Nie ma diety dla mam karmiących. Kobieta karmiąca powinna jeść dokładnie to wszystko, co jadła w ciąży. Co do ostrych przypraw, to na pewno by dziecku nie zaszkodziły, ale ostre przyprawy - np. czosnek - mają to do siebie, że czasem zmieniają zapach skóry. Jeżeli przystawia się dziecko do piersi, która pachnie inaczej, to czasami dziecko może nie chcieć jeść. Miewam pacjentki, które dzwonią i mówią, że dziecko nie chce ssać. Okazuje się, że zmieniły perfumy czy dezodorant. Na pewno ostre przyprawy nie zmieniają składu pokarmu. Absolutnie zgadzam się z tym, że nie ma diety dla matki karmiącej - powiedziała Renata Wojtal w rozmowie z portalem Edziecko.pl. 

Warto też wziąć pod uwagę fakt, że Anna Lewandowska nie napisała, że kobiety karmiące piersią nie mogą jeść danej przyprawy, a jedynie, że jej "nie poleca". A to, zasadnicza różnica :-) 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów