Anna Lewandowska i Marcelina Zawadzka pomyliły słowa papieża z tekstem znanego wokalisty

Katarzyna Leszczyńska 04.04.2018
Marcelina Zawadzka i Anna Lewandowska
Fotografia: Fotografie: Instagram/Marcelina Zawadzka i Instagram/Anna Lewandowska

Każdemu zdarza się nie sprawdzić informacji, które znajduje w sieci. Tym razem jednak wyszło dość niezręcznie.

2 kwietnia, w dzień śmierci Jana Pawła II, ludzie na całym świecie, a przede wszystkim nasi rodacy, jak co roku wspomnieli Papieża Polaka. W Internecie pojawiło się wiele zdjęć Karola Wojtyły, a przy nich jego poruszające wypowiedzi. Również gwiazdy postanowiły w ten sposób oddać cześć jego pamięci. Niektóre jednak zaliczyły swoimi publikacjami wpadkę.

Zobacz także: Lewandowscy przekazali zawrotną sumę potrzebującym. Internauci stwierdzili, że to za mało

Anna Lewandowska i Marcelina Zawadzka opublikowały fotografię Jana Pawła II, którą można pobrać w sieci. Znajduje się na niej uśmiechnięty papież, a pod zdjęciem widnieje piękny cytat z podpisem, że powiedział go Jan Paweł II. I choć Wojtyła pisał wiersze i w jego dorobku nie brakuje przejmujących słów, jednak, jak zauważyli internauci, ta wypowiedź akurat nie należy do niego.

Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń.

Okazuje się, że te słowa zostały przez kogoś pomyłkowo podpisane w Internecie jako wypowiedź Karola Wojtyły. W rzeczywistości jest to fragment piosenki Krzysztofa Krawczyka "Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa", do której słowa napisał Andrzej Kosmala. Nieświadomy niczego użytkownik Internetu powielił ten fragment na obrazku, podpisując go jako wypowiedź Jana Pawła II. I wielu internautów udostępniło zdjęcie, a wśród nich Zawadzka i Lewandowska.

Jest jednak lekcja, którą na pewno warto wynieść z tej sytuacji – powinniśmy sprawdzać dokładnie wszelkie źródła, jakie znajdują się w sieci.

Zobacz także: Marcelina Zawadzka rozpłakała się w "Pytaniu na śniadanie". Przyznała, że jest nieszczęśliwa

Anna Lewandowska zdjęcie papieża
Fotografia: Instagram/Anna Lewandowska

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów