Łepkowska broni "Korony Królów". Odwołuje się do "Drugiej szansy" i wbija szpilę Kożuchowskiej. To musi zaboleć

Katarzyna Leszczyńska 23.01.2018
Małgorzata Kożuchowska i Ilona Łepkowska
Fotografia: Fotografie: Instagram/Małgorzata Kożuchowska i EAST NEWS

Autorka scenariusza wyśmiała produkcję TVN.

Ilona Łepkowska jest jedną z najbardziej znanych autorek scenariuszy w Polsce. Nic dziwnego, pisarka współtworzyła bowiem najpopularniejsze produkcje, jak np.: „Klan”, „Na dobre i na złe”, „M jak miłość” oraz „Barwy Szczęścia”. Oprócz tego ma na swoim koncie również hity filmowe, m.in.: „Kogel-Mogel”, „Och, Karol” i „Nigdy w życiu!”. Wszystkie te produkcje są uwielbiane przez rzesze Polaków. Ostatnio Łepkowska wzięła udział w pisaniu scenariusza do głośnego serialu wydanego przez TVP, „Korony Królów”.

Najnowsza produkcja TVP niestety nie spotkała się z uznaniem widzów. Wręcz przeciwnie, jest mocno krytykowana zarówno przez oglądających, jak i krytyków. Ilona Łepkowska postanowiła jednak bronić serialu. O jego tworzeniu i współpracy z prezesem TVP, Jackiem Kurskim, opowiedziała w rozmowie z magazynem „Flesz”.

Przyznam, że z żadnym poprzednim prezesem nie miałam tak dobrych, bliskich relacji – powiedziała Łepkowska.

To jednak nie jedyna zaskakująca informacja, która padła z ust autorki scenariusza do „Korony Królów”.

Robert Gonera w "Koronie Królów"
Fotografia: YouTube/TVP VOD

Ilona Łepkowska krytykuje „Drugą Szansę”

Łepkowska zdecydowała się skrytykować jeden z najpopularniejszych obecnie seriali TVN, w którym główną rolę gra Małgorzata Kożuchowska. Jest to zaskakująca sytuacja, zważywszy na to, że obie panie współpracowały ze sobą przy okazji „M jak miłość”. Te słowa mogą zaboleć aktorkę.

Kiedy widzę, jak w „Drugiej Szansie” biedna, skazana na prace społeczne Małgorzata Kożuchowska pcha wózek z brudną pościelą, a jest przy tym elegancko uczesana i umalowana, a „brudna pościel” tak naprawdę jest czysta, tylko lekko pomięta, to chce mi się śmiać. To jest ten rodzaj lukrowania rzeczywistości, którego nie znoszę – wyjaśniła Łepkowska w rozmowie z „Fleszem”.

Łepkowskiej nie podoba się przede wszystkim to, że Kożuchowska, która jej zdaniem jest dobrą aktorką, dostaje zazwyczaj role elegantek. W rozmowie z "Fleszem" zdradziła też, że gdyby sama mogła przygotować dla niej rolę typu tej, którą aktorka odgrywa w "Drugiej szansie", zdecydowałaby się na coś nieco cięższego. Scenarzystka widziałaby Kożuchowską w starszym wydaniu, w którym nie będzie odgrywała przesłodzonej postaci. Łepkowska podkreśla, że aktorka stała się więźniem swojego wizerunku.

Chciałabym zobaczyć ją w scenach, gdzie musiałaby zagrać przeciwko swojemu obecnemu wizerunkowi, który wymyśliły jej gazety, ale który i ona sama utrwala. Stała się jego więźniem. Ale wciąż liczę, że ktoś zaproponuje jej rolę, dzięki której będzie mogła w reszcie wytarzać się trochę w błocie - dodała Łepkowska.

Nie da się jednak ukryć, że mimo wszystko „Druga szansa” ma bardziej pochlebne recenzje niż krytykowana z każdej strony produkcja „Korona Królów”. A wy który serial uważacie za bardziej udany?

Zobacz także: Kożuchowska rzadko pokazuje prywatne fotografie. Teraz wstawiła zdjęcia z wakacji z synem i mężem

Małgorzata Kożuchowska na planie "Drugiej szansy"
Fotografia: Instagram/Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska i Michał Żurawski "Druga szansa"
Fotografia: Instagram/Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska i ekipa "Drugiej szansy"
Fotografia: Instagram/Małgorzata Kożuchowska
Małgorzata Kożuchowska na planie
Fotografia: Instagram/Małgorzata Kożuchowska

Jak mieszka Małgorzata Kożuchowska? Zobaczcie wnętrza mieszkania aktorki w galerii poniżej.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów