Lepiej nie wpisuj tych haseł w Google. Wyszukiwanie ich może nieść za sobą przykre konsekwencje

Katarzyna Leszczyńska 27.09.2017
Google nie zawsze daje dobre wyniki
Fotografia: pexels.com

Pod tymi hasłami kryją się naprawdę zaskakujące wyniki.

Wujek Google służy pomocą w każdym aspekcie naszego życia. Szukamy w nim porad dotyczących przepisów na obiad, sposobów leczenia, a nawet pomysłów na imiona dla dzieci. Niektórzy już nawet nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez wyszukiwarki. Nie w każdym aspekcie warto jednak liczyć na jego porady. Oto przykłady haseł, których nigdy nie powinniście wyszukiwać w Google.

Symptomy choroby

Ile razy, gdy bolało cię gardło lub łamało w kościach, zamiast pójść do lekarza, szukałeś pomocy u doktora Google? Z całą pewnością nie powinieneś tego robić. Wiele chorób nie zagrażających życiu może mieć podobne objawy do np. nowotworów. I tak wpisując oznaki alergii może się okazać, że masz białaczkę lub ciążę pozamaciczną. Lepiej skonsultuj swoje objawy z lekarzem. Podobnie jest z wynikami badań.

Filmy z porodu

Najgorsze, co mogą zobaczyć kobiety. Nie bez powodu sceny porodu w filmach zazwyczaj są skracane. Nie ma nic fizycznie bardziej bolesnego dla kobiety, niż poród. Tego typu filmów nie powinnaś oglądać zwłaszcza, gdy aktualnie jesteś w ciąży lub nigdy w niej nie byłaś. Wówczas możesz wpaść w stres przedporodowy lub fobię i stwierdzić, że nie chcesz mieć dzieci.

Fobie

Zostańmy na moment przy fobiach. Lepiej nie wpisuj rzeczy, których się boisz, np. węże, pająki, przepaść. Zdjęcia spod tego hasła mogą jedynie przysporzyć ci stresu. Podobnie jest w przypadku sprawdzania przez palaczy, jak wyglądają płuca osoby uzależnionej lub oglądanie dołujących zdjęć przez osoby, które mają depresję. To nie przyniesie nic dobrego.

Hasła, których lepiej nie wyszukiwać w Google
Fotografia: pexels.com

Wyciskanie pryszczy, sposoby na wągry itp.

Nie wiem w sumie, po co sprawdzać takie rzeczy, lepiej skonsultować się z dermatologiem lub farmaceutą – ale ok, w końcu wujka Google można spytać o wszystko. Jeżeli już musisz wyszukać tego typu informacje, lepiej nie wchodź w grafikę. Zdjęcia i filmiki pod tym hasłem mogą ci obrzydzić resztę dnia. A ich oglądanie podobno wciąga…

Nielegalne rzeczy

W filmie „Małżeńskie porachunki” mężowie przez Internet wyszukali zabójcę do wynajęcia, który miał zamordować ich żony. Mam nadzieję, że nikt z was nie ma takich „genialnych” pomysłów, ale jeżeli wpadnie wam do głowy wpisywanie takich rzeczy w Google – lepiej tego nie róbcie. Podobnie jest w przypadku haseł typu „jak zrobić amfetaminę” lub „jak skonstruować bombę”. Specjalne służby kontrolują, co użytkownicy wyszukują przez Internet. Jeżeli zbyt często będziesz sprawdzać podejrzane hasła – mogą interweniować.

Własne imię i nazwisko

Ludzie zazwyczaj z czystej ciekawości sprawdzają w Google samych siebie. Mogą wówczas wyjść dość zabawne efekty wyszukiwania, ale co gorsze – również kompromitujące. Jeżeli nie chcesz przejmować się, że w Internecie zostało twoje zdjęcie, które siostra wrzuciła z zemsty za podkablowanie rodzicom – lepiej po prostu nie wpisuj swoich danych w wyszukiwarce.

Niektóre wyszukania Google mogą być zaskakujące
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów