Leonardo DiCaprio wysłał Ivance Trump niecodzienną przesyłkę

Patryk Chilewicz 06.12.2016
Barack Obama i Leonardo DiCaprio
Fotografia: Fotogafia: www.youtube.com

Akor od dawna jest zaangażowany w walkę o powstrzymanie skutków efektu cieplarnianego. Nic więc dziwnego, że postanowił skontaktować się z rodziną, która niebawem zamieszka w Białym Domu.

Leonardo DiCaprio nie ustaje w walce o zwrócenie uwagi świata na problem zmian klimatycznych, które gwałtownie następują od 19. wieku. W tym roku ukazał się jego film "Before the flood" ("Przed powodzią"), który uzmysławia w jaki sposób pośrednio i bezpośrednio wpływamy na to, co dzieje się z Ziemią. Aktor, a w tym przypadku także reżyser, nie oszczędza w nim swojej ojczyzny, Stanów Zjednoczonych, które emitują najwięcej gazów cieplarnianych ze wszystkich krajów świata.

Ivanka Trump, córka prezydenta elekta USA, jest uważana za najważniejszą kobietę w jego otoczeniu - o wiele ważniejsza niż żona Melania czy Kellyanne Conway, szefowa jego kampanii wyborczej. Nic więc dziwnego, że to ją do kontaktu wybrał DiCaprio.

Jak podaje "New York Times" zdobywca Oscara wykorzystał swoje kontakty, by zdobyć bezpośredni namiar do Ivanki - a ta dwójka nie ma zbyt wielu wspólnych przyjaciół, więc nie było to proste. Mimo to wytrwały aktor dopiął swego i - jak donosi amerykański dziennik - wysłał jej dokument wydany na DVD.

Nie wiadomo niestety czy i jak zareagowała Ivanka. Jedno jest pewne - jeśli prezydent elekt podczas swojej prezydentury utrzyma retorykę, jaką poznaliśmy w jego kampanii, DiCaprio nie będzie miał łatwo, bo trudno prowadzić dyskusję z kimś, kto wpływ człowieka na globalne ocieplenie uznaje za „oszustwo”. 

Z drugiej strony Donald Trump spotkał się ostatnio z Alem Gore’em - wybitnym politykiem walczącym z gazami cieplarnianymi, który został za swój trud odznaczony Pokojową Nagrodą Nobla. Co ciekawe, w spotkaniu uczestniczyła właśnie córka elekta. Komentatorzy zza oceanu spekulują, że zmiany klimatyczne to sprawa, którą chciałaby się zająć Ivanka. Pozostaje nam więc czekać w nadziei, że nie będzie trwało to zbyt długo - inaczej bowiem możemy doczekać się powodzi, o której w swoim filmie opowiada DiCaprio.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów