Leonardo DiCaprio przeznaczy miliony na walkę o Amazonię. Chce ratować "płuca Ziemi"

Leonardo DiCaprio wpłaci miliony dolarów na ratowanie lasów Amazonii.
Fotografia: Rex Features/East News

Leonardo DiCaprio od wielu lat znany jest nie tylko ze swoich umiejętności aktorskich. Gwiazdor ma wielkie serce i często angażuje się w akcje, które mają zmienić Ziemię w lepsze miejsce.

Leonardo DiCaprio często angażuje się w akcje na rzecz ekologii i dobra ludzi. Tym razem zdecydował się pomóc w walce o przetrwanie lasów deszczowych Amazonii. Aktor już teraz przekazał pięć milionów dolarów na akcje gaśnicze w Brazylii. DiCaprio zachęca swoich fanów do wpłat na rzecz organizacji "Earth Alliance" i nagłaśnia wiadomości o pożarze na swoich profilach w mediach społecznościowych.

Leonardo DiCaprio chce ratować lasy Amazonii

Lasy deszczowe Amazonii płoną od trzech tygodni. Ogień powoli zbliża się do granic Boliwii i Paragwaju. Wiele wskazuje na to, że pożary związane są z polityką prowadzoną przez prezydenta Brazylii. Coraz więcej polskich i zagranicznych gwiazd nagłaśnia sytuację Amazonii. Tym razem głos zdecydował się zabrać Leonardo DiCaprio.

To przerażające, że lasy Amazonii - największe lasy deszczowe na Ziemi, które produkują 20 proc. tlenu i są dosłownie płucami Ziemi - płoną nieustannie od 16 dni i żadne media po tym nie mówią. Dlaczego? - napisał w jednym z wpisów na Instagramie.

Kilka dni później pojawił się kolejny post. DiCaprio twierdzi, że przeznaczył aż 5 milionów dolarów na działania organizacji "Earth Alliance", która ma chronić środowisko naturalne. Pieniądze trafią m.in. do pięciu grup gaśniczych, które walczą z pożarami. Aktor namawia swoich fanów na całym świecie do wpłat.

"Earth Alliance" jest stworzone po to, by chronić środowisko naturalne na Ziemi. Jesteśmy zaniepokojeni kryzysem w Amazonii, który pokazuje nam, jak krucha jest równowaga klimatyczna na świecie. (...)Pięć milionów dolarów zostanie przekazane na niesienie pomocy mieszkańcom lasów Amazonii i na wsparcie lokalnych organizacji chroniących bioróżnorodność Amazonii przed pożarami trawiącymi lasy deszczowe - napisał Leonardo DiCaprio.

Co sądzicie o działaniach aktora?

Zobacz także: Leonardo DiCaprio już niedługo zostanie ojcem? Wszystko na to wskazuje!

Sprawdź, jak dobrze znasz najbardziej znane filmy i ich twórców! Dopasujesz reżysera do jego dzieła bez problemu?

Paweł Pawlikowski
Rozwiąż quiz

Słynni reżyserzy i ich filmy. Spróbuj dopasować tytuł do jego twórcy!

Paweł Pawlikowski

1. Którego z tych filmów nie wyreżyserował Quentin Tarantino?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów