Leonardo DiCaprio musiał oddać Oscara. Media podają sensacyjny powód

Redakcja 20.06.2017
Leonardo DiCaprio
Fotografia: East News

Statuetka będzie dowodem w sprawie. 

Hollywoodzki aktor Leonardo DiCaprio ma niemałe kłopoty. Niektórzy uważają, że zamieszany jest w sprawę dotyczącą prania brudnych pieniędzy. 

W 2013 roku na dużym ekranie zadebiutował film w reżyserii Martina Scorsese "Wilk z Wall Street". W postać Jordana Belforta kapitalnie wcielił się Leonardo DiCaprio. Choć wielu było pewnych, że to właśnie za tę rolę w końcu otrzyma wymarzonego Oscara, statuetka i tym razem powędrowała w inne ręce. Na szczęście, aktora doceniono trzy lata później, kiedy na oscarowej gali odbierał statuetkę dla najlepszego aktora za film "Zjawa". 

Dziś o Leonardo DiCaprio znów jest głośno. Jednak tym razem nie ze względu na kolejną doskonałą kreację aktorską, ani nawet kolejne podboje miłosne, ale ponownie z związku z filmem "Wilk z Wall Street". Konkretnie, chodzi o toczące się postępowanie dotyczące prania brudnych pieniędzy.

Mówi się, że w proceder zamieszani są przedstawiciele firmy Red Granite, która finansowała realizację filmu, a nawet, jak podaje Independent.co.uk, premier Malezji, spokrewniony z producentem filmu. Według doniesień medialnych "Wilk z Wall Street" miał być finansowany z nielegalnych funduszy. Co więcej, podejrzewa się, że w aferę zamieszany jest sam Leonardo DiCaprio. 

Leonardo DiCaprio w filmie "Wilk z Wall Street"
Fotografia: East News

Leonardo DiCaprio w filmie "Wilk z Wall Street"

Wielki przekręt? 

W związku z toczącym się postępowaniem, aktor zwrócił policjantom prezenty, które otrzymał od producentów filmu. Wśród nich między innymi obraz Picassa, zdjęcie autorstwa Diane Arbus, czy chociażby statuetkę Oscara Marlona Brando, którą, jak podaje Independent.co.uk, aktor miał otrzymać z okazji 38. urodzin. Jak podejrzewają śledczy, statuetka i inne prezenty, mogły być finansowane z pieniędzy pochodzących z nielegalnego źródła.

Co na to Leonardo DiCaprio? Jego rzecznik przekonuje, że aktor podarunki chciał wystawić na aukcji charytatywnej, a zebraną kwotę przekazać na ratowanie środowiska naturalnego. Miał również nie wiedzieć, skąd pochodziły. 

Leonardo DiCaprio jako Jordan Belfort
Fotografia: East News

Leonardo DiCaprio jako Jordan Belfort 

"Wilk z Wall Street"
Fotografia: East News

"Wilk z Wall Street"

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów