Leaonardo DiCaprio dostał Oscara i przestał być aktorem. Teraz jest prawdziwym Kapitanem Planetą

Redakcja 19.10.2016
Leonardo DiCaprio
Fotografia: East News

Gwiazdor zajmie się produkcją filmowej wersji kultowego serialu z lat 90. Najwyraźniej utożsamia się z głównym bohaterem.

Leonardo DiCaprio na 2017 rok nie ma zaplanowanych dużych premier. Jego ostatnie filmy, których premiera odbyła się w tym roku, produkowane były jeszcze przed Oscarami 2016, podczas których aktor dostał upragnioną statuetkę za rolę w "Zjawie" Alejandro Gonzaleza Inarritu. Najnowszą wiadomością na temat jego poczynań jest news o tym, że zajmie się produkcją filmowej wersji "Kapitana Planety". I choć nie będzie to pierwszy film, który wyprodukuje, można odnieść wrażenie, że osiągnął swój cel i z najważniejszą statuetką ustawioną w honorowym miejscu w domu spełnia swoje inne marzenia. 

Niedawno Leonardo DiCaprio był bohaterem skandalu. Aktor jest Posłańcem Pokoju ONZ na rzecz poprawy klimatu. Pełniąc tę funkcję miał dopuścić się defraudacji pieniędzy z malezyjskiego funduszu gospodarczego 1MDB. Póki co odmawia wyjaśnień, jednak trwa śledztwo, które ma wyjaśnić czy fundacja aktora otrzymywała darowizny od 1MDB. Jednak gwiazdor nie zraża się kłopotami i wciąż bardzo aktywnie działa na rzecz ochrony klimatu. Niedawno był gościem prezydenta Baracka Obamy i wygląda na to, że jest coraz bardziej poważnie traktowany jako działacz.

Film i klimat

30 października 2016 roku na antenie National Geographic odbędzie się premiera filmu dokumentalnego "Before The Flood", w którym Leonardo DiCaprio podróżuje po Arktyce, rozmawia z naukowcami, aktywistami i politykami o skutkach globalnego ocieplenia. Jako aktor znany i lubiany na całym świecie ma nadzieję, że ze swoim przesłaniem dotrze do szerszej rzeszy ludzi niż działacze, których znają tylko zainteresowani dobrem Ziemi. 

Leonardo jest właścicielem firmy produkcyjnej Appian Way. To właśnie ona ma zająć się produkcją filmu na podstawie serialu animowanego z początku lat 90. Być może ta decyzja ma związek z aktywnością na rzecz dobra naszego środowiska. W końcu "Kapitan Planeta" opowiada o ludziach walczących z niszczeniem Ziemi. Bohaterowie obdarzeni mocami przez boginię Gaję w sytuacji kryzysowej łączą swoje pierścienie, by w efekcie przybył Kapitan Planeta. Być może teraz Leonardo DiCaprio tak o sobie myśli - jak o superbohaterze, który może uratować świat przed globalnym ociepleniem.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów