Leonard Cohen zaczął śpiewać, bo nie mógł wyżyć z pisania. Dopóki było to legalne, eksperymentował z LSD

Paulina Szestowicka 11.11.2016
Leonard Cohen
Fotografia: East News

Był niesamowicie uzdolnionym artystą i wizjonerem, ale też barwną postacią. Jego życiorys jest pełen nagłych zwrotów i tajemnic.

Informacja o śmierci Leonarda Cohena poruszyła nie tylko branżę muzyczną i fonograficzną, ale cały świat. Artysta i wizjoner odszedł w wieku 82 lat, pozostawiając nie tylko wspaniałe dzieła muzyczne, ale również literackie.

Leonard Cohen królował na scenie przez 60 lat, jednak nie sposób pominąć tego, jak barwnym, inteligentnym i wyjątkowym człowiekiem był poza nią. Nie był ulubioną postacią kolorowej prasy i serwisów internetowych, jednak dla biografów był prawdziwą zagadką - w wywiadach, których udzielał bardzo rzadko, zawsze przedstawiał wydarzenia ze swojego życia inaczej, niż udawało się im ustalić w rozmowach z osobami z jego otoczenia. Był jedną z tych postaci, które dzięki swojej charyzmie i inteligencji, nie muszą wywoływać wokół swojej osoby kontrowersji. Zachwycał i inspirował, bez względu na to, na jakim był etapie życia. 

Artysta na zawsze zapisał się w historii muzyki i słuchając jego doskonałych utworów, dlatego warto poznać jego mniej znaną stronę. Ona rzuca na Leonarda Cohena dodatkowe światło, w którym jeszcze bardziej widać, jakim był ciekawym człowiekiem.  

Poznaj mniej znane fakty na temat Leonarda Cohena

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów