Lena Dunham schudła i zmieniła się nie do poznania. "To nie oznacza, że poddałam się opiniom hejterów"

Redakcja 06.04.2017
Lena Dunham
Fotografia: East News

Aktorka prezentuje się naprawdę doskonale. 

Lena Dunham na Instagramie zdradziła, że powodem utraty wagi jest choroba. 

Lena Dunham niemal od początku kariery była krytykowana za eksponowanie swojej sylwetki, która odbiega od tej, którą prezentuje większość gwiazd Hollywood. W serialu "Dziewczyny", którego jest reżyserką i w którym gra jedną z głównych ról, chętnie pokazywała swoje nagie ciało, za co była krytykowana. Internauci pisali, że jest pokraczne i nieprzystające do współczesnych standardów. 

Choć wydawać by się mogło, że aktorka nie przejmuje się docinkami internautów, jest zupełnie odwrotnie. Okazało się, że przez lata robiła dobrą minę do złej gry, bo niedoskonałość była od zawsze jej problemem. Młoda Lena nienawidziła kultury, która kazała ludziom myśleć, że ciało, które odbiega od standardów przyjętych przez świat mediów, jest gorsze.

Czytaj więcej: Lena Dunham jeszcze nigdy nie była tak szczera. Okładka magazynu jest sposobem na walkę z demonami 

Choć aktorka nigdy nie wstydziła się swojej nadwagi, a wprost przeciwnie - na czerwonym dywanie pojawiała się w sukienkach, które obnażały jej mankamenty, od kilku tygodni prezentuje zupełnie nową, znacznie smuklejszą sylwetkę. Aktorka zabrała głos w tej sprawie i wyjaśniła, że zmiana w jej wyglądzie wcale nie wynika z chęci dopasowania się do panujących kanonów piękna. 

Okazało się, że gwiazda rozpoczęła dietę, bo wymagała tego walka z endometriozą (gruczolistość macicy), czyli chorobą, na którą cierpi. Aktorka już od pewnego czasu otwarcie opowiadała o swojej chorobie, jednak dopiero teraz skomentowała fakt, że jej ciało zmienia się. 

Zaakceptowałam to, że moje ciało jest stale zmieniającym się organizmem, a nie stałą, ukończoną istotą. Mój uśmiech pozostaje tak samo szeroki niezależnie od tego, jaki noszę rozmiar ubrań (...). Walczę o to, by kontrolować moją chorobę poprzez zdrową dietę i ćwiczenia. Moja utrata wagi nie jest triumfem ani żadnym znakiem, że w końcu poddałam się opiniom hejterów - napisała na Instagramie Lena Dunham. 

Być może to śmiałe wyznanie sprawi, że internauci przestaną skupiać się na wyglądzie gwiazdy, a zaczną doceniać jej osiągnięcia i talent aktorski. 

Lena Dunham
Fotografia: www.instagram.com/lenadunham/

Lena Dunham 

Aktorka nie tylko zdrowo odżywia się, ale również ćwiczy
Fotografia: www.instagram.com/lenadunham/

Aktorka nie tylko zdrowo odżywia się, ale również ćwiczy 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów