Lekarzowi z hospicjum skradziono samochód. Co zrobił Filip Chajzer? "Szacunek za reakcję"

Redakcja 20.06.2017
Filip Chajzer
Fotografia: www.facebook.com/ChajzerFilip/www.instagram.com/filip_chajzer/

"Z najwyższą przyjemnością przekażę Panu swoje auto" - napisał Filip Chajzer. 

18 czerwca 2017 roku pod Centrum Zdrowia Dziecka skradziono samochód należący do lekarza pracującego w warszawskim hospicjum domowym. Sprawę nagłośniła Agata Młynarska udostępniając post lekarza na Facebooku. Okazało się, że poszkodowany opiekował się zmarłym niedawno Wojciechem Młynarskim. 

Lekarz z hospicjum. Był przy naszym Tacie do końca. Bez samochodu nie dotrze do swoich chorych! Pomóżcie! - Napisała na Facebooku Agata Młynarska. 

W sprawę zaangażował się również Filip Chajzer. Dziennikarz znany jest nie tylko z tego, że ma do siebie dystans, ale również z chęci pomocy innym. Wielokrotnie organizował akcję, które sprawiały, że na twarzach najbardziej potrzebujących pojawiał się uśmiech. Chajzer dał się poznać jako osoba, która obok krzywdy innych nie przejdzie obojętnie. Właśnie dlatego również na jego Facebooku pojawił się post dotyczący lekarza. Nie tylko prosi w nim o pomoc w odnalezieniu Mazdy CX9, ale również oferuje lekarzowi swoje auto. 

Napisał to lekarz pracujący w Warszawskim Hospicjum Domowym, który wykorzystywał samochód, by codziennie dojeżdżać do chorych i cierpiących ludzi przebywających w domach. Również dzieci. Panie Konradzie, z najwyższą przyjemnością przekażę Panu swoje auto do czasu wyjaśnienia sprawy. Zagotowałem się... - napisał Filip Chajzer na Facebooku. 

Lekarz o wielkim sercu?

Na apel Chajzera szybko zareagowali internauci. W komentarzach nie ukrywali, że znają lekarza. 

Mój lekarz, który postawił mnie na nogi po awarii, złoty człowiek, powołany do pomocy innym, a takie ścierwa po prostu chodzą po tym świecie! - napisał internauta na Facebooku Filipa Chajzera. 

Również potwierdzam, cudowny człowiek - dodał kolejny. 

Potwierdzam, że bardziej oddanego i zaangażowanego w pomoc innym lekarza nie znam. Mówię to w imieniu całej mojej rodziny i przyjaciół, którym zawsze niósł i niesie pomoc bez względu na okoliczności, porę dnia, czy nocy.

Internauci w komentarzach zwrócili się też bezpośrednio do Chajzera gratulując mu świetnego gestu. 

 Szacunek za reakcje!

Panie Filipie, od dłuższego czasu obserwuję Pana działania. I jestem pełna podziwu. Mimo swoich problemów Pan JEST, jest dla ludzi, jest w kontakcie, pomaga, rozśmiesza, interesuje. Bardzo mocno trzymam za Pana kciuki - pisali internauci. 

Co na to główny zainteresowany? Na Facebooku napisał, że jest wdzięczny wszystkim za zaangażowanie w poszukiwanie auta. Niestety, samochód do tej pory nie został odnaleziony. W rozmowie z Metrowarszawa.pl przyznał, że wie o propozycji Filipa Chajzera. Nie planuje jednak z niej skorzystać, a wziąć auto od ubezpieczyciela. 

Filip Chajzer
Fotografia: www.instagram.com/filip_chajzer/

Filip Chajzer

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów