Lekarz miał kontakt z zakażonym. Teraz zdradza, co go uchroniło przed zachorowaniem na koronawirusa!

Alicja Górka 08.04.2020
lekarz koronawirus
Fotografia: Shutterstock

Znany lekarz postanowił opowiedzieć o swoich doświadczeniach. Na swoim koncie na Facebooku postanowił opublikować specjalny apel.

Na całym świecie panuje obecnie pandemia koronawirusa. Coraz więcej krajów wprowadza szereg obostrzeń, które mają na celu zminimalizować ryzyko nowych zakażeń. W mediach, jak i serwisach społecznościowych wypowiadają się uznani specjaliści, którzy radzą obywatelom, jak mogą chronić się przed COVID-19. Niedawno do tego grona postanowił dołączyć polski lekarz.

Lekarz apeluje do Polaków

Lekarz Michał Buczyński postanowił opublikować w sieci poruszający wpis. To właśnie w swoim najnowszym poście opisał historię, która miała miejsce dosłownie kilka dni temu. Lekarz oznajmił, że przeprowadzał operację, w której pomagał mu asystent. Kilkadziesiąt godzin później okazało się, że asystent jest zarażony koronawirusem, a wynik testu lekarza wyszedł ujemny. Jak to się stało?

Maski działają, nawet te zwykle chirurgiczne. Jestem ujemny, choć operowałem kilka godzin, kilkanaście centymetrów, twarz w twarz z moim asystentem, który kilkadziesiąt godzin później rozwinął infekcję z dodatnim testem. Obecnie ma się już dobrze, ale strachu się najedliśmy. Proszę, noście maski w pracy, chroniąc siebie i innych – napisał Buczyński.

W rozmowie z dziennikarzami portalu kobieta.wp.pl przyznał, że noszenie masek jest bardzo ważne, ponieważ może uchronić nas to przed zachorowaniem.

Nosząc maseczki, chronimy innych przed swoimi aerozolami oraz trochę siebie przed innymi. Generalnie rządzi tu prawdopodobieństwo, a mając maskę i licząc, że ktoś również ją sumiennie i należycie nosi, mamy wielokrotnie mniejsze szanse na wchłonięcie cudzych patogenów – powiedział lekarz.

Nosicie maski?

Zobacz także: Dzienna liczba ofiar koronawirusa we Włoszech spada! To najniższy wynik od dwóch tygodni

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów