Lego zrywa współpracę z brytyjską gazetą. Po jednym wpisie fana na Facebooku

Redakcja 14.11.2016
Lego
Fotografia: ONS

Bob Jones jasno i konkretnie przedstawił swój punkt widzenia, a koncern nie wszedł z nim w dyskusję tylko przyznał, że ma rację. 

O tym, że media społecznościowe mają ogromny wpływ na otaczającą rzeczywistość, wiadomo nie od dziś. Są świetnym źródłem bieżących informacji, a także w łatwy i szybki sposób pozwalają dotrzeć do szerokiej grupy ludzi. Za ich pomocą możemy też zwrócić uwagę na ważny dla nas problem.

Tak też zrobił pewien internauta, a przy okazji wielki fan Lego, Bob Jones. Na swoim profilu na Facebooku napisał list do koncernu produkującego słynne klocki, w którym prosi, aby ten zaprzestał reklamować swoje produkty na łamach brytyjskiego tabloidu "Daily Mail". Od kilku lat do gazety są dodawane bezpłatnie zestawy klocków, a wszystko to w ramach promocji.

Kocham lego, mój sześcioletni syn je kocha. Odziedziczył wszystkie moje klocki trzy lata temu, a jego kolekcja od tego czasu powiększyła się kilkakrotnie. Ale jest jeden problem - napisał na Facebooku Bob Jones. 

Mężczyzna zapowiedział, że nigdy nie sięgnie po dołączone do gazety klocki, bo tym razem tabloid posunął się o krok za daleko. Chodzi o artykuły publikowane na łamach gazety, które zdaniem Jonesa mają za zadanie podzielić Brytyjczyków i negatywnie nastawić ich do uchodźców. A jak zauważa internauta to zupełnie nie pasuje do marki Lego.

"Daily Mail" tworzy atmosferę strachu przed obcokrajowcami, obwinia za wszystko imigrantów, a wczoraj oskarżyła najważniejszego sędziego kraju, że jest gejem (…). Wasz związek z "Daily Mail" jest zły. Firma taka jak wasza, nie powinna ich wspierać. Czuję się okropnie, gdy mówię mojemu synowi, że nie może wziąć darmowego zestawu, który jest dołączany do gazety. Wytłumaczyłem mu, że gazeta rozpowszechnia kłamstwa o ludziach - pisze Jones na Facebooku.  

Łączymy, nie dzielimy

Firma Lego na rynku zadebiutowała w 1932 roku. Oczywiście, wówczas produkowane przez koncern zabawki były drewniane i w niewielkim stopniu przypominały te, które dziś znaleźć możemy na sklepowych półkach. Jednak, jak każda firma, i Lego stawiała na rozwój. Udało się - dziś koncern produkuje najbardziej pożądane przez najmłodszych, ale i nieco starszych, klocki. 

Od zawsze też stara się łączyć, a nie dzielić ludzi. Łamać bariery między płciami, edukować i rozwijać wyobraźnię najmłodszych. I jak każda firma wie, że pozytywne postrzeganie marki to klucz do sukcesu. Ponieważ post Boba Jonesa udostępniono na Facebooku już ponad 13 tysięcy razy, duński koncern nie mógł nie zareagować. W nadesłanej odpowiedzi Lego podkreśla, że współpraca z brytyjską gazetą właśnie została zakończona, a kolejne akcje promocyjne nie są planowane.

Na decyzję Lego wpływ miała również organizacja "Stop Funding Hate", która zachęca duże korporacje, aby przestały promować swoje produkty w gazetach, które przekazują społeczeństwu nieprawdziwe informacje dotyczące imigrantów. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów