Jako 10-latek poślubił Michaela Jacksona. Teraz zdradza przerażające szczegóły

Michael Jackson w okularach i białej marynarce
Fotografia: Michael Mariant/Associated Press/East News

James Safechuck miał 10 lat, gdy wziął "ślub na niby" z Michaelem Jacksonem. Dla Wade'a Robsona muzyk był jak Bóg. Ofiary Jacksona zdradzają przerażające szczegóły.

"Leaving Neverland" to najnowszy dokument o Michaelu Jacksonie, który można oglądać od 8 marca na HBO. W produkcji występują Wade Robson i James Safechuck, którzy opowiedzieli o swoich intymnych relacjach muzykiem. Dziś obaj są dorośli. Gdy mieli kontakt z muzykiem byli zaledwie dziećmi. W filmie szczegółowo opowiedzieli o wszystkim. Obaj zdradzili jednak szokujące szczegóły również w innych wywiadach. O swoich relacjach z Jacksonem opowiedzieli m.in. w "The Guardian" oraz w programie Oprah Winfrey. 

Zobacz także: Wyjątkowy koncert polskich gwiazd w hołdzie największym muzykom. Posłuchaj na żywo Jacksona i innych!

Ofiary Jacksona ze szczegółami o ich relacjach

James Safechuck poznał Michaela Jacksona podczas kręcenia wspólnej reklamy. Niedługo potem wprowadził się do jego posiadłości. Według informacji podanych przez mężczyznę sypiali ze sobą, jednak muzyk do niczego go nie zmuszał.

Byliśmy w sobie tak jakby zakochani. Kiedy nie byłem z nim, myślałem o nim. Byliśmy jak małżeństwo. Używam tego słowa, bo nawet wzięliśmy ślub na niby. To było w jego sypialni - powiedział Safechuck w dokumencie "Leaving Neverland".

Światło na tę sprawę rzuca także drugi bohater "Leaving Neverland", Wade Robson. Jako pięciolatek wygrał konkurs taneczny, w którym do wygrania było spotkanie z Jacksonem. Jego rodzice zgodzili się, by chłopiec został u muzyka na parę tygodni. 

Sprawił, że chciałem tego tak samo jak on, jeśli nie bardziej. Te nadużycia nie wydawały mi się dziwne, ponieważ robił mi to ktoś, kto był dla mnie jak Bóg - wspomina Robson.

Mężczyzna w rozmowie z "The Guardian" wyznał również, że Jackson "wykorzystywał go seksualnie przez siedem lat". Podkreślił jednak, że i tak muzyk był najbardziej kochanym człowiekiem, jakiego kiedykolwiek poznał.

Michael Jackson był najmilszym, najbardziej kochającym człowiekiem, jakiego znałem. Niesamowicie pomógł mi z moją karierą i twórczością - powiedział mężczyzna.

Michael Jackson jeszcze za życia był znany ze swojej ogromnej miłości do najmłodszych. Bardzo dbał też o chronienie wizerunku swoich dzieci. Aż trudno uwierzyć w te wszystkie doniesienia, które pojawiły się w kontekście muzyka.

Zobacz także: Córka Michaela Jacksona jest załamana zarzutami wobec jej ojca. Trafiła do specjalnej placówki! 

Michael Jackson to niewątpliwie jeden z najpopularniejszych artystów niejednego pokolenia. Specjalnie dla fanów "Króla popu" przygotowaliśmy quiz wiedzy o piosenkarzu.

Michael Jackson
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz Michaela Jacksona? Quiz tylko dla prawdziwych fanów

Michael Jackson

1. Gdzie i kiedy urodził się Michael Jackson?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów