Lalka Barbie na wózku inwalidzkim ma uczyć tolerancji. Projekt spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem

Katarzyna Mordalska 05.12.2016
barbie
Fotografia: Fotofrafia: www.youtube.com Lammily

Stworzone przez Nickolaya Lamma lalki uczą, że świat nie jest idealny.

Po "prawdziwych" lalkach Barbie o realnych kształtach, z bliznami, rozstępami, niedoskonałościami, ale także z tatuażami, do grona atrybutów normalności dołącza wózek inwalidzki.

Kreator Normal Barbie Nickolay Lamm, znany z projektów lalek propagujących realny, niewyidealizowany wizerunek, stworzył nowe akcesoria. Do autorskich zabawek Lamilly będzie można dokupić wózek inwalidzki. Dodatek posiada opcję regulacji, więc pasuje także do tradycyjnych lalek Barbie, Monster High oraz serii Księżniczek Disneya. Przyczynkiem do powstania takiego niecodziennego dodatku były rozważania pomysłodawcy.

„A co, gdyby wózek inwalidzki był tak powszechny, jak nowa sukienka dla lalki? Jak by to wpłynęło na mentalność obecnego pokolenia? Co oznaczałoby to dla dzieci, które w okresie dorastania zyskałyby pozytywne wyobrażenie związane z niepełnosprawnością fizyczną?” – pyta na łamach 'The Huffington Post" Nickolay Lamm.

Tak zrodził się pomysł stworzenia wózka inwalidzkiego – dodatku, który najmłodszych ma uczyć tolerancji, czyniąc z niepełnosprawności fizycznej normalną rzecz. Lamm zaprezentował swoją zabawkę w szkole tańca dla niepełnosprawnych dzieci w Texasie, gdzie – jak widać na udostępnionym przez kreatora filmie – spotkała się z pozytywnym odbiorem.

Wózek inwalidzki póki co pozostaje w fazie udoskonalania prototypu. Akcesorium trafi do sprzedaży, gdy artysta uzbiera środki na rozpoczęcie masowej produkcji.

barbie
Fotografia: Fotofrafia: www.youtube.com Lammily
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów