Lady Gaga po raz pierwszy tak szczerze o problemach psychicznych. "Cięłam się przez długi czas"

Marianna Bereza 08.11.2019
Lady Gaga
Fotografia: Rex Features/East News

Piosenkarka w rozmowie z Oprą Winfrey wyznała, że przez lata robiła sobie krzywdę.

Lady Gaga nigdy nie ukrywała swoich problemów psychicznych - po raz pierwszy jednak powiedziała o nich tak wiele. Gwiazda przyznała się do samookaleczania, które miało miejsce w przeszłości! Słynna piosenkarka w taki sposób próbowała sobie radzić z trudnymi emocjami.

Lady Gaga szczerze o samookaleczaniu

Lady Gaga została gwiazdą grudniowego numeru amerykańskiego wydania "Elle". Wywiad uzupełniła piękna sesja zdjęciowa. Rozmowę z wokalistką przeprowadziła sama Oprah Winfrey. 

Gwiazda odniosła się między innymi do rzekomego romansu z Bradleyem Cooperem - wyznała, że był zaaranżowany. Opowiedziała także o traumach, z którymi nie potrafiła sobie radzić.

Gaga wspomniała w wywiadzie o zmaganiach z fibromialgią i zespołem stresu pourazowego. O tych zaburzeniach mówiła już wcześniej. Nigdy natomiast nie otworzyła się na temat zadawania sobie bólu.

Właściwie nie otworzyłam się na temat problemów psychicznych, ale myślę, że to ważna rzecz, aby ludzie wiedzieli i słyszeli: cięłam się nożem przez długi czas - wyznała.

Okazuje się, że gwiazda nie potrafiła sięgnąć po wsparcie i czuła, że jest zdana ze swoimi problemami sama na siebie.

Jedynym sposobem na to, by przestać się okaleczać, było zdanie sobie sprawy z tego, że zamiast poprosić ludzi o pomoc i powiedzieć o swoim bólu, wolałam zadawać go sobie - dodała.

Aktorka "Narodzin gwiazdy" ujawniła także, dlaczego nie radziła sobie z bólem. Jednym z jego źródeł były jej przeżycia z okresu, kiedy miała 19 lat. Kilka lat temu wokalistka wyjawiła, że była wielokrotnie gwałcona. 

Jeden z dziennikarzy zapytał ją podczas gali Oscarów, co widzi, gdy patrzy na swoją statuetkę. Artystka odpowiedziała wówczas: "dużo bólu". Teraz wróciła do tego tematu.

Nie kłamałam w tamtym momencie. Byłam wielokrotnie gwałcona w wieku 19 lat. Przez lata mojej kariery doznałam wielu traumatycznych przeżyć, ale przetrwałam i nie poddałam się. I kiedy patrzyłam na tego Oscara, widziałam ten ból. Nie wiem, czy ktoś to zrozumiał, kiedy to powiedziałam, ale ja to rozumiałam — podsumowała.

Gaga podkreśliła, że trudny czas udało się jej przetrwać dzięki jej oddanym fanom. Dodała, że nie gloryfikuje samookaleczania, ale uważa za ważne mówienie o nim głośno. 

Co sądzicie o wyznaniu gwiazdy?

Zobacz także: Lady Gaga w końcu ujawniła prawdę o romansie z Bradleyem Cooperem! "To było zaaranżowane"

Ten niezwykły projekt robi furorę w sieci! Wszystko za sprawą zdjęć, na których pozuję gwiazdy ze swoimi młodszymi wcieleniami! Musicie to zobaczyć.                                            

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów