Lady Gaga w przejmujących słowach o swojej depresji. "Nie miałam ludzi, którzy mogliby mi pomóc"

Lady Gaga odbiera nagrodę na gali SAG-AFTRA
Fotografia: Michael Buckner/Variety/REX/Shutterstock/East News

Lady Gaga już dawno przyznała się do tego, że cierpiała na depresję i miała myśli samobójcze. Teraz opowiedziała o tym i apelowała w ważnej sprawie.

Lady Gaga to jedna z najpopularniejszych wokalistek na świecie. Nie od dziś wiadomo, że nie miała łatwego życia. Piosenkarka wielokrotnie podkreślała, że przez pewien czas zmagała się z ciężką depresją. Teraz postanowiła zdradzić więcej szczegółów na ten temat i opowiedzieć o swojej chorobie, jak i towarzyszących jej myślach samobójczych. Tę kwestię poruszyła m.in. podczas swojego 20-minutowego wystąpienia podczas gali fundacji działającej przy stowarzyszeniu SAG-AFTRA.

Lady Gaga szczerze o depresji

Osoby cierpiące na depresję często nie zdają sobie sprawy ze swojego stanu. Podobnie było z Lady Gagą, która, jak sama przyznaje, zdawała sobie niekiedy sprawę z dręczących ją myśli, jednak odkładała zajmowanie się nimi na później. Trauma natomiast nieustannie powracała i wykańczała ją. 

Zwróciłam uwagę, że wpatruję się w przestrzeń i na kilka minut tracę przytomność. Widziałam przebłyski rzeczy, które mnie dręczyły, a potem odsuwałam je w otchłań mózgu, myśląc, że zajmę się nimi później. Miałam symptomy dysocjacji i PTSD, ale nie miałam ludzi, którzy mogliby mi pomóc - opowiedziała wokalistka.

Zobacz także: Lady Gaga przyznała się do choroby psychicznej. Cierpi na zespół stresu pourazowego po gwałcie

Lady Gaga podkreśliła w swoim wystąpieniu, że od czasu jej depresji znacznie polepszył się system leczenia tego typu przypadłości. Wokalistka ma nadzieję, że ta sytuacja będzie się poprawiać z każdym kolejnym rokiem. Widać, że jest to bardzo ważny temat dla wokalistki. Jej wystąpienie było niezwykle emocjonalne.

Żałuję, że wówczas nie było systemu, który ochroniłby mnie i poprowadził. (...) Mam nadzieję, że w 2030 roku każdy będzie miał osobę, z którą będzie mógł porozmawiać o swoich problemach i od której będzie mógł uzyskać pomoc. Walczę o to, by o zdrowiu psychicznym nie mówiło się tylko w kryzysowych sytuacjach, ale także wtedy, kiedy należy podejmować działania prewencyjne - podkreśliła Lady Gaga.

My także mamy nadzieję, że coraz więcej osób uzyska pomoc, gdy będzie tego potrzebować. Wokalistka podczas gali została nagrodzona za promowanie szlachetnych celów charytatywnych i zaangażowanie w funkcjonowanie społeczności. Bez wątpienia ta nagroda jej się należała!

Zobacz także: Depresja to nie tylko smutek. Jak rozpoznać objawy depresji?

Już niedługo do kin wejdzie film z udziałem Lady Gagi i Bradleya Coopera, "Narodziny gwiazdy". Cieszymy się, że piosenkarka uporała się już ze swoimi problemami i dalej możemy cieszyć się jej twórczością. 

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku 

Wyjątkowy projekt, w którym wzięły udział polskie gwiazdy. Pokazały się bez makijażu i w samej bieliźnie. Brawa za odwagę! 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów