Kurka modna. Tak wyglądają kurczaki w sesji zdjęciowej w stylu lat 80.

Paulina Szestowicka 13.06.2016
Zdjęcia kur w stylu lat 80.
Fotografia: www.instagram.com/danbannino

Fotograf nie bez powodu zorganizował ją na farmie w Padwie.

"Chick Chicks" to najnowszy projekt włoskiego fotografa, Dana Bannino.

Wydawać by się mogło, że najbardziej wdzięcznymi zwierzętami do uwieczniania na zdjęciach są koty. Stylizowane na lata 80. fotografie kurczaków są dowodem na to, że są nie gorszymi modelami. Seria zdjęć jednak miała jednak na celu ukazania nietypowego piękna tych ptaków. Artysta pokazując ich zupełnie inne oblicze chciał zwrócić uwagę na to, jak elegancko mogą wyglądać te zwierzęta, a jak bardzo nieelegancko są często traktowane w hodowlach.

Dan Bannino wykonał zdjęcia na farmie w Padwie. Nie bez powodu wybrał akurat tą - w tym miejscu kurczaki są traktowane wyjątkowo. Jej właściciel, Andrea Pozzato, objął sobie za cel wyhodowanie gatunków drobiu, które będą dumą eksportową Włochów. Hodowca wziął czynny udział w sesji zdjęciowej. Nie tylko pomógł fotografowi odpowiednio ustawić zwierzęta przed obiektywem, ale też pokazał mu wyjątkowe odcienie kolorów na ich upierzeniu, ponieważ nie wszystkie kolory można dostrzec na pierwszy rzut oka.

Projekt "Chick Chicks" pokazuje, że uwagę na złe traktowanie zwierząt można zwrócić w bardzo kreatywny i po prostu piękny sposób. 

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów