Kupując Kebaba osiedlasz Araba? W Lublinie powstał "Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka"

Redakcja 19.12.2016
Kebab
Fotografia: www.facebook.com/Prawdziwy-Kebab-u-Prawdziwego-Polaka-551853598339408/

Patriotyczny lokal serwuje patriotyczne kebaby. I to wcale nie jest żart. 

Choć kolebką kebabu jest Turcja, chyba nie ma osoby, która choć raz nie spróbowała tego ulicznego przysmaku. Bary i budki serwujące ten jeden z najpopularniejszych fast foodów znaleźć można niemal w każdym europejskim kraju. I mimo że kebab skończył właśnie 50 lat, wciąż cieszy się ogromną popularnością. 

W Polsce, bary serwujące kebab prowadzone są zazwyczaj przez tureckich imigrantów, którzy swoje dania starają się dopasować do gustów Polaków. Właśnie dlatego do kebabu zamiast ryżu zaczęto dodawać pitę, którą wypełnia się mięsem, warzywami i przeróżnymi sosami - największą popularnością cieszą się kebaby z kurczakiem i baraniną. 

Ponieważ to danie już dawno uznano za międzynarodowe, czas najwyższy uznać je za danie polskie, a przynajmniej tak myślą właściciele "Prawdziwego Kebaba u Prawdziwego Polaka". Tak, to nie żart - w Lublinie powstał lokal serwujący, śmiało można powiedzieć, patriotyczne kebaby. 

W ramach wspierania polskiego biznesu i zwiększenia miejsc pracy dla naszych rodaków wspierajmy polskie firmy i polską myśl, przecież jesteśmy Polakami - czytamy na Facebooku "Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka". 

Wnętrze lokalu "Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka"
Fotografia: www.facebook.com/Prawdziwy-Kebab-u-Prawdziwego-Polaka-551853598339408/

Wnętrze lokalu "Prawdziwy Kebab u Prawdziwego Polaka"

Lokal tylko dla patriotów?

Otwarcie baru uświetnił Marian Kowalski, były kandydat na prezydenta, przez lata kojarzony z Ruchem Narodowym, który zachęca Polaków do jedzenia "prawdziwego polskiego kebabu". Lokal utrzymany jest oczywiście w patriotycznej stylistyce. Biało-czerwone ściany i zasłony w kolorach polskiej flagi, a na talerzu kebab z wieprzowiny. 

O "Prawdziwym Kebabie u Prawdziwego Polaka" głośno było już kilka miesięcy temu, kiedy internet obiegły zdjęcia budki obklejonej flagą Polski. Jej właściciel, Jerzy Andrzejewski, który teraz otworzył wspomniany wcześniej bar, liczy przede wszystkim na patriotów, którzy chcą wspierać polską żywność i nie chcą jadać w lokalach prowadzonych przez obcokrajowców. 

Jestem patriotą, ale lubię jeść kebaby i dlatego je robię (...). Dla mnie prawdziwy Polak, to ktoś taki kto pamięta skąd pochodzi i przede wszystkim, szanuje swoich. Jak to niektórzy mówią: kupując kebaba osiedlasz Araba? Są osoby w Lublinie, które nie chcą jeść u Araba i szukają kebabu polskiego - powiedział Jerzy Andrzejewski w rozmowie z Wyborcza.pl. 

Jak zaznaczał Andrzejewski, jest tolerancyjny dla innych kultur, a nawet prowadził kilka lokali w spółce z Arabem, który nauczył go robić prawdziwy kebab. Skąd więc tak kontrowersyjna nazwa lokalu? Jak wiadomo, dobra promocja to klucz do sukcesu. 

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów