"Harry Potter", "Titanic" i nie tylko. Trudno uwierzyć, że od tych wydarzeń popkulturowych minęło już 20 lat

Anna Respondek 20.07.2017
Dwudzieste urodziny
Fotografia: EAST NEWS

Te filmy, książki i teledyski świat pierwszy raz ujrzał 20 lat temu. W niektórych przypadkach, aż nie chce się wierzyć, że od ich premiery minęło już tyle czasu. 

Trudno uwierzyć, że dwadzieścia lat temu na ekrany kin wchodził niezapomniany film "Titanic", a Harry Potter był małym chłopcem. Jeśli chcesz poczuć się staro, zobacz, jakie jeszcze produkcje obchodzą w tym roku dwudziestkę.

Harry Potter i kamień filozoficzny

Daniel Radcliffe, Rupert Grint i Emma Watson
Fotografia: EAST NEWS

Ekranizacja pierwszej części książki była najlepszym, co mogło spotkać autorkę powieści J.K. Rowling. Film podbił serca wszystkich dzieci i dorosłych na całym świecie. Ci, którzy jeszcze nie znali jej powieści, od razu sięgnęli po wszystkie części. Spore grono fanów nadal ekscytuje się każdą wzmianką na temat Harry'ego Pottera i jego przygód.

Pierwsza płyta Backstreet Boys, która odniosła komercyjny sukces

Backstreet Boys
Fotografia: EAST NEWS

Album, na którym znalazły się utwory z ich pierwszego i drugiego międzynarodowego krążka przyniósł im sławę na całym świecie i pierwsze miejsca na muzycznych listach przebojów. 

Film "Titanic"

Kate Winslet i Leonardo DiCaprio
Fotografia: EAST NEWS

Film, który zdobył aż jedenaście Oscarów, wszedł do kin 19 grudnia 1997 roku. Nadal pozostaje drugą najbardziej dochodową produkcją w historii kina. Na jej planie poznali się Kate Winslet i Leonardo DiCaprio, którzy przyjaźnią się do dnia dzisiejszego. Również do dnia dzisiejszego, fani nie mogą przeboleć, że Jack nie wszedł razem z Rose na drzwi dryfujące po wodzie, mimo że ewidentnie by się na nich zmieścił ;-)

Film "Selena"

Jennifer Lopez
Fotografia: EAST NEWS

Film o tragicznie zamordowanej piosenkarce przyniósł sławę Jennifer Lopez. Dziś jest znana bardziej jako piosenkarka, ale nadal z powodzeniem występuje w filmach i serialach telewizyjnych. 

Film "Buntownik z wyboru"

Matt Damon i Ben Affleck
Fotografia: EAST NEWS

Matt Damon oraz Ben Affleck zdobyli za scenariusz do tej produkcji swojego pierwszego Oscara. Film opowiada o zbuntowanym geniuszu matematycznym, któremu pomaga nauczyciel, grany przez Robina Williamsa. Za tę rolę aktor otrzymał swoją jedyną statuetkę od Amerykańskiej Akademii Filmowej. 

Film "Mój chłopak się żeni"

Cameron Diaz i Julia Roberts
Fotografia: EAST NEWS

Walka o uczucia mężczyzny rozgrywa się w tym filmie między dwiema pięknymi kobietami. Cameron Diaz oraz Julia Roberts stworzyły niezapomniane kreacje, a obraz został nominowany do Złotego Globu. To komedia romantyczna, która do dziś wymieniania jest wśród najlepszych propozycji z tego gatunku. 

Film "Koszmar minionego lata"

Koszmar minionego lata
Fotografia: materiały prasowe

Któż nie lubi "teen shlasherów". Ten film to klasyk, który miał swoją kontynuację. Jennifer Love Hewitt, Sarah Michelle Gellar, Ryan Phillippe i Freddie Prinze Jr uciekają w nim przed szalonym mordercą.

Film "Faceci w czerni"

Will Smith i Tome Lee Jones
Fotografia: EAST NEWS

Komedia sci-fi stała się kultowym obrazem, z całą rzeszą fanów czekających na nowe części. Will Smith i Tomy Lee Jones zagrali w nim agentów, walczących z obcymi. Odpowiednia dawka humoru i znakomite aktorstwo wpłynęły na ogromny sukces obrazu.

Serial "Buffy: postrach wampirów"

Buffy postrach wampirów
Fotografia: materiały prasowe

Nikt nie walczył z wampirami tak jak ona, Buffy. Młoda, śliczna, inteligenta. Od tej roli rozpoczęła się kariera Sarah Michelle Gellar. Serial doczekał się siedmiu serii.

Serial "South Park"

Cartman, Chef, Kyle i Stan
Fotografia: EAST NEWS

Trey Parker i Matt Stone stworzyli obraz pełen grubiańskich żartów, ale również spostrzegawczych uwag na temat otaczającego nas świata. Przygody czterech przyjaciół tak bardzo spodobały się publiczności, że na rynku pojawiło się już dwadzieścia sezonów kreskówki i nie wygląda na to, żeby był to koniec. 

Serial "Ally McBeal"

Calista Flockhart
Fotografia: EAST NEWS

Calista Flockhart w latach dziewięćdziesiątych świętowała sukces. Serial stacji FOX zdobył olbrzymią popularność. Młoda, seksowna prawniczka stała się wzorem do naśladowania dla wielu młodych kobiet. 

I jak, zdążyliście się już poczuć staro? ;-)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów