Paweł Kukiz otrzymał niespodziewany list od Paula McCartneya!

Paweł Kukiz w czarnej koszulce z napisem DUMA
Fotografia: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Paweł Kukiz pochwalił się wyjątkową niespodzianką. Dostał list od Paula McCartneya! Brytyjski muzyk, znany z grupy The Beatles, ma do niego bardzo ważną prośbę.

Paweł Kukiz poinformował ostatnio przy pomocy swojego konta na Facebooku, że otrzymał niezwykłą niespodziankę. Okazało się, że dostał list od samego Paula McCartneya. Muzyk z legendarnej grupy The Beatles sprawił Kukizowi ogromną przyjemność, o czym ten poinformował swoich fanów. Jego list jednak nie był przypadkowy. Paul McCartney poprosił polskiego posła o pewną przysługę. Okazuje się, że jest ona ważna dla obu muzyków i Paweł Kukiz ma zamiar się z niej wywiązać.

List Paula McCartneya do Kukiza

Paweł Kukiz opublikował na Facebooku cały list, który otrzymał od brytyjskiego muzyka. Przede wszystkim McCartney na ręce Kukiza złożył życzenia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Najważniejszą część swojego listu Paul poświęcił jednak wyjątkowej prośbie. Muzyk chciałby, żeby Kukiz zadbał, jako członek polskiego parlamentu, o ustanowienie 21 listopada dniem Isaaca Bashevisa Singera, polskiego pisarza, który zdaniem McCartneya swoją działalność wykorzystywał do walki o prawa zwierząt

Dowiedziałem się od moich przyjaciół w PETA, że jest pan nie tylko przyjacielem zwierząt, ale także liderem, który docenia moc sztuki w kształtowaniu bardziej oświeconego społeczeństwa - napisał w liście Paul McCartney. 

Swoją prośbę muzyk oparł na tym, że Singer był ortodoksyjnym wegetarianinem i dbał o prawa zwierząt. Otrzymał też literacką Nagrodę Nobla. Zdaniem McCartneya sylwetka pisarza jest warta przypomnienia najmłodszym pokoleniom. Co ciekawe, jednocześnie trafił w gust Kukiza. Okazuje się, że polski muzyk i jego żona od lat są fanami dzieł Singera. Kukiz oświadczył na Facebooku, że zrobi co w jego mocy, żeby spełnić prośbę kolegi po fachu. Jak donosi Onet, poseł ma zamiar wysłać petycję w tej sprawie. 

Zobacz także: Muzyka lat 90. jest popularna do dziś! 70 hitów

Isaac Bashevis Singer znany jest przede wszystkim ze swoich opowiadań. W 1987 roku otrzymał Nagrodę Nobla. W 2017 roku został pośmiertnie odznaczony nagrodą od PETA za "odważną twórczość w obronie zwierząt".

Bądź na bieżąco! Polub Chillizet na Facebooku

Wydaje ci się, że znasz każdy tekst kultowych polskich piosnek? W takim razie ten QUIZ jest właśnie dla ciebie - spróbuj poprawnie dopasować słowa do piosenki.

Maryla Rodowicz
Rozwiąż quiz

Sprawdź, czy pamiętasz tekst kultowych polskich piosenek! Prawie każdy je śpiewał!

Maryla Rodowicz

1. Łzy "Agnieszka" - "Zakochani przy świetle księżyca nocami...."

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów