Kuba Wojewódzki przestał być zabawny. Może i jakiś czas temu, ale ostatnie "żarty" to już naprawdę przesada

Redakcja 06.10.2016
Kuba Wojewódzki
Fotografia: East News

Wydawało się, że dziennikarz się ustatkował. Nic bardziej mylnego. Można nawet odnieść wrażenie, że zachowuje się gorzej niż kiedykolwiek. 

Dwa niestosowne żarty, dzień po dniu. Kuba Wojewódzki jest na świeczniku od premiery programu "Azja Express", w którym występuje jego partnerka Renata Kaczoruk. Później pojawiły się spekulacje, że showman wziął ślub z modelką, a kiedy okazało się, że to prawdopodobnie element kampanii reklamowej sieci komórkowej, wydawało się, że część fanów obraziła się na dziennikarza za to, że z nich kpi.

Żarty z ułomności i biedy

We wtorek wyemitowano odcinek "Kuba Wojewódzki Show", w którym gościem była Anna Starmach z programu "MasterChef". W listopadzie odbędzie się premiera jej książki z przepisami dla dzieci "Pyszności". - To będą przepisy dla tych, którzy dopiero zaczynają – wyjaśniła Starmach. - Czyli dla ułomnych dzieci. Przepisy dla dzieci bez rączek. Wyobrażasz sobie niszę? Nieważne, to było chamskie – odpowiedział Wojewódzki, a widzowie przyznali mu rację.

Następnego dnia, w środę, do kiosków trafił nowy numer tygodnika "Polityka". Dziennikarz prowadzi tam rubrykę Mea pulpa, w której w żartobliwy sposób komentuje to, co dzieje się w polskim show-biznesie. Kuba Wojewódzki odniósł się do wypowiedzi Anny Lewandowskiej, która w rozmowie z Magdą Mołek wyznała, że w dzieciństwie jej rodzina była bardzo biedna i korzystała z pomocy Caritasu.

To był tydzień Anny Lewandowskiej. W programie Magdy Mołek bez wstydu wyznała, że w dzieciństwie była tak biedna, że zimą chodziła w dziurawych butach i pomagał im Caritas. Nie wiem, w jakiej drużynie gra ten Caritas, ale fajnie, że trzymają razem - podsumował dziennikarz.

Ten komentarz nie wszystkich rozbawił, szczególnie, że żona Roberta Lewandowskiego była chwalona za szczerość. Wiele osób, które osiągnęło sukces, szybko zapomina o trudnej przeszłości, a nawet stanowczo się od niej odcina, uważając, że jest to coś wstydliwego. To, że Anna Lewandowska się z tym nie kryje powinno być przykładem dla innych gwiazd.

Hejt Express

W tym samym numerze Kuba Wojewódzki odniósł się do programu "Azja Express". – Z programu "Azja Express" odpadli Małgorzata i Radosław Majdan. Szkoda. To pierwszy program pokazujący Małgorzatę we właściwej tonacji. Wyluzowanej i pyskatej. Dla Radka nie powinno być nowością, że dalej grają ci, których sędzia nie złapie na faulu – napisał, przez co pokazał, że prawdopodobnie zdenerwował go konflikt Majdanów z Renatą Kaczoruk.

Jak dużo myśli o jej wizerunku pokazał zresztą tydzień wcześniej. – Coraz więcej emocji generuje kolonialno-turystyczne reality show zatytułowane "Azja Express" w TVN. Jedynym jasnym bohaterem programu był Przemek Saleta i dzięki temu odpadł w drugim odcinku. Koszmarem jest Renata Kaczoruk. Tak jak ją uczyłem – napisał w "Polityce".

Żarty się skończyły 

Brak poszanowania dla chorych i biednych, oraz bardzo eksponowany związek z Renatą Kaczoruk złości nawet wiernych fanów Kuby Wojewódzkiego. Nie śmieszą ich nawet jego kontrolowane żarty, tak jak ten z Michała Figurskiego podczas roastu Michała Szpaka (- To zabawne, że został wegetarianinem w momencie, kiedy groziło mu że zostanie warzywem.). Niektórzy internauci są rozżaleni, ponieważ wydaje się, że wszystko to, co opisaliśmy, odciąga uwagę showmana od jego programu. Zarzuca mu się brak merytorycznego przygotowania i zapraszanie gości, którzy nie są atrakcyjni. 

Kiedyś oglądałam z chęcią ten program, bo przychodziły do Ciebie gwiazdy, które miały coś ciekawego do powiedzenia, które naprawdę osiągnęły coś w życiu. Teraz kto przychodzi? Lara Gessler? Czym ona zasłynęła? Tylko tym, że jest córką znanej restauratorki? Ja jestem kuzynka aktora, więc może mnie też zaprosisz? Dno Kuba, dno. Sam doprowadzasz do tego, że spada Ci oglądalność i próbujesz się ratować jakimiś trikami z wodzianem albo ścianą selfie – napisała na Facebooku Kuby jedna z jego fanek. – Nie oglądaj – odpowiedział jej krótko.

I to zdanie dobrze obrazuje stosunek Kuby Wojewódzkiego do tego, co robi i do swoich fanów. A już niebawem, jeżeli nawet nie teraz, większości widzów do jego osoby.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów