Kim był Kuba Wojewódzki zanim został "Królem TVN-u"? Tego o nim nie wiedzieliście!

Katarzyna Leszczyńska 03.08.2018
Kuba Wojewódzki w garniturze podczas ramówki wiosennej stacji TVN
Fotografia: EAST NEWS

Kuba Wojewódzki dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd w polskiej telewizji. Nie zawsze jednak tak było. Kim był zanim stał się sławny?

Kuba Wojewódzki od lat prowadzi swój program, który cieszy się ogromną popularnością. Dawniej przez dłuższy czas związany był ze stacją Polsat, a ogromną popularność przyniosła mu rola jurora w programie "Idol". Dziś 55-letni dziennikarz swoje show ma w TVN-e i sam siebie nazywa "Królem TVN-u", co możemy przeczytać nawet w nazwie jego profilu na Facebooku.

Kuba Wojewódzki - kim był zanim zrobił karierę?

Kuba Wojewódzki nie ma wykształcenia wyższego. Gwiazdor przez jakiś czas studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Nie zdecydował się jednak na ukończenie studiów. To nie przeszkodziło mu jednak w zrobieniu kariery w tej dziedzinie. Od lat prowadzi swój autorski talk-show, w którym gości gwiazdy i przeprowadza z nimi bardzo szczere wywiady.

Zanim jednak Wojewódzki stał się jedną z najpopularniejszych gwiazd polskiej telewizji związany był z… muzyką! Był dyrektorem artystycznym firmy fonograficznej. Projektował okładki płyt i realizował teledyski wielu popularnych takich polskich zespołów jak: IRAWilkiHey i Oddział Zamknięty.

Zobacz także: Wojewódzki sprawił sobie luksusowy prezent urodzinowy. "A więc tak się bawi pan w średnim wieku"

Przyznamy się, że nie podejrzewałyśmy go o zapędy artystyczne, choć to, że doskonale zna się na muzyce, wiemy nie od dziś. Wojewódzki swoje zamiłowanie do dobrych dźwięków udowodnił już w programach typu "Idol" oraz "X Factor", gdy miał pod swoimi skrzydłami m.in.: Michała Szpaka i Dawida Podsiadłę.

Ile gwiazdy zarabiają za jeden post na Instagramie?

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów