Kto prowadził motorówkę Piotra Woźniaka-Staraka? Prokuratura przesłuchała Ewę O.

Maria Karolewska 03.10.2019
Piotr Woźniak-Starak - nowe fakty w sprawie śmierci.
Fotografia: Piotr Matusewicz/East News

Piotr Woźniak-Starak zginął 18 sierpnia w tragicznym wypadku na jeziorze Kisajno. Prokuratura wciąż prowadzi śledztwo w sprawie.

Nagła śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęła wieloma osobami ze świata mediów. Poszukiwania młodego producenta filmowego na jeziorze Kisajno trwały kilka dni. Nie udało się go uratować - przyczyną śmierci twórcy "Sztuki kochania" było uderzenie głową w śrubę motorówki tuż po wpadnięciu do wody. Ciało Piotra Woźniaka-Starak spoczęło w rodzinnej posiadłości Staraków w Fuledzie koło Giżycka.

Śmierć Piotra Woźniaka-Staraka: Kto prowadził motorówkę?

Sekcja zwłok i badania toksykologiczne ujawniły, że podczas wypadku Piotr Woźniak-Starak miał 1,7 promila alkoholu etylowego we krwi i 2,4 promila alkoholu etylowego w moczu. Towarzysząca mu Ewa O., kelnerka pobliskiej restauracji, nie była, zdaniem śledczych, pod wpływem alkoholu.

Sekcja zwłok Piotra Woźniaka-Staraka, którą przeprowadził Zakład Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku, wykazała, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa będąca następstwem masywnego urazu czaszkowo-mózgowego. Rany, jakie znaleziono na ciele producenta filmowego, wskazują, że powstały one w wyniku uderzenia śruby napędowej łodzi motorowej. Badania wykazały także, że zmarły miał 1,7 promila alkoholu etylowego we krwi i 2,4 promila alkoholu etylowego w moczu - przekazała w oficjalnym komunikacie Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.

Wciąż jednak pozostawała nierozwiązana kwestia tego, kto feralnej nocy prowadził motorówkę Piotra Woźniaka-Staraka. "Super-Express" podał właśnie, że poznał odpowiedź na to pytanie. Dziennik informacyjny dowiedział się, że Ewie O. nie postawiono na ten moment żadnych zarzutów.

W odpowiedzi na Pana mail informuję, iż wskazana przez Pana osoba została przesłuchana wyłącznie w charakterze świadka - przekazał "SE" Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

"Super-Express" podsumowuje, że może to świadczyć o tym, że to nie Ewa O. siedziała za sterami motorówki.

Zobacz także: Agnieszka Woźniak-Starak na premierze filmu „Ukryta gra”

Te znane osoby pożegnaliśmy w roku 2019. Fani będą za nimi tęsknić.

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów