Kształt nosa może zdradzić, jaką jesteś osobą. Do każdego rodzaju przypisane są konkretne cechy charakteru

Anna Respondek 02.10.2017
Kształt nosa
Fotografia: Pixabay

Czy zgadzacie się z takim podziałem?

Na świecie jest tyle nosów ile ich właścicieli. Każdemu się wydaje, że jego jest wyjątkowy, jednak nosy można podzielić na osiem konkretnych typów, w które wpisuje się większość populacji. 

To, że człowiek pozbawiony nosa wyglądałby dziwnie, udowadnia postać Lorda  Voldemorta. Jak się okazuje, ten mały element ludzkiego wyglądu, nie tylko pozwala nam żyć, ale również może zdradzić wiele na temat podstawowych cech naszego charakteru. Jak wygląda podział? 

Kształt nosa
Fotografia: Usefulbeautytips.net

1. Nubijski nos

Najdłuższy, szczyt szerszy od końcówki skierowanej w dół. To pokrótce opis jego wyglądu. A jakie wiążą się z nim cechy charakteru? Ciekawość i otwartość. Jego posiadacze uwielbiają poznawać to, co nowe, są elastyczni w zachowaniu i potrafią dogadać się z każdym. Znani są ze swojego pozytywnego podejścia do życia. Jeśli mają jakiś kłopot, rozwiązują go sami, nie chcąc martwić innych ludzi. 

2. Grecki nos

Nieco wydłużony i wąski, typowy dla współczesnych Greków. Osoby, które mogą się nim pochwalić, są raczej skryte i zamknięte, nie lubią zwracać na siebie uwagi. Jeśli będziesz chciał porozmawiać z nimi o uczuciach, to źle trafiłeś, choć w związkach cechuje je wierność i oddanie. Grecki typ świetnie radzi sobie z rozwiązywaniem problemów. 

giphy-downsized

3. Haczykowaty nos

Przypomina trochę zakrzywiony nos ptaka, jego końcówka jest wygięta jak łuk. Ludzie z takim nosem są idealistami, a w ich głowach rodzą się wciąż nowe pomysły. Podchodzą do życia niezwykle twórczo, są gotowi pokonać każdą przeciwność, a to zawsze prowadzi ich do celu. Nie boją się bronić swojego zdania. 

4. Łukowaty nos

Przypomina odrobinę nos haczykowaty, jednak jest znacznie ostrzejszy na końcu. Taki typ osób cechuje zdecydowanie i mówienie wprost tego, co myślą. Potrafią działać w grupie, jednak tak samo efektywne są pracując samodzielnie. Lubią odnosić sukcesy i są ambitne.

5. Zadarty nos

To bardzo często spotykany kształt, według niektórych charakteryzuje osoby przemądrzałe i zbyt pewne siebie. Nie jest to jednak prawdą, ponieważ posiadacze takiego nosa są spontaniczni, impulsywni, czasem nerwowi. Cierpliwość nie jest ich mocną stroną i lubią, jak koty, chodzić własnymi ścieżkami. 

giphy-downsized

6. Prosty nos

Najczęściej można go zauważyć u Azjatów. Jest prosty i wąski, a jego końcówka jest zaokrąglona. Typowy dla osób o silnym charakterze, pełnych pasji i namiętności. Takich ludzi lepiej nie wystawiać na pokuszenie i lepiej nie kazać im czekać, ponieważ ich cierpliwość ma ograniczony poziom. 

7. Wklęsły nos

Altruiści. To jedno słowo opisuje posiadaczy takiego nosa najlepiej. Uwielbiają myśleć o innych i sprawiać im przyjemność. Swoje potrzeby odkładają na dalszy plan. Maja określone zasady, według których postępują. 

8. Zakrzywiony nos

Choć "zakrzywiony" to jednak kocha cały świat. Można go rozpoznać po nierównym mostku i lekko zaokrąglonej końcówce. O osobach takich najlepiej powiedzieć, że mają serce na dłoni, są harmonijne. Uwielbiają słuchać, mniej mówią. Idealny materiał na partnera lub partnerkę. 

A Wy, jaki macie nos? ;)

giphy (39)
Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów