Ta kobieta przekracza granice i tworzy niezwykłe metamorfozy. Księżniczki Disneya w jej wydaniu są rewelacyjne!

Katarzyna Leszczyńska 03.04.2018
Mulan, Kopciuszek, Arielka
Fotografia: Fotografie: materiały promocyjne

Do wizerunku niektórych filmowych i bajkowych bohaterów jesteśmy przyzwyczajeni. Ta kobieta jednak potrafi stworzyć ich niezwykłe odzwierciedlenia przy pomocy hidżabu.

Pochodzi z Malezji i jest muzułmanką, w związku z czym na co dzień nie rozstaje się z hidżabem. Interesuje się jednak makijażem i choć jest samoukiem w tej dziedzinie, potrafi stworzyć wizerunkowo prawdziwe cuda, za co pokochali ją fani na Instagramie. Profil Queen of Luna obecnie obserwuje ponad 400 tysięcy użytkowników, którzy pokochali ją za oryginalność i przełamywanie stereotypów.

Zobacz także: Księżniczki Disneya łączy przerażający szczegół! Od teraz oglądanie bajek będzie wyglądało inaczej

Hidżab to nakrycie głowy noszone przez większość muzułmanek. Wyznawczynie islamu nie rozstają się z nim ze względu na kulturę i religię, w jakich są wychowywane. Kobietom na całym świecie kojarzy się on z ograniczaniem wolności. Okazuje się, że kreatywne muzułmanki potrafią jednak zrobić z niego użytek. Tak też uczyniła Samouk Saraswati, znana na Instagramie jako Queen of Luna, która z hidżabu uczyniła sposób na pokazanie swojej pasji światu.

Saraswati jest makijażystką, jednak wszystkich technik wizażowych uczyła się sama. Wykorzystując swój hidżab potrafi przeobrazić się w przeróżne postaci z bajek i filmów. Szczególnie umiłowała sobie bohaterów Disneya i oczywiście księżniczki pochodzące z najpopularniejszej wytwórni bajek na świecie. Wśród jej zdjęć na Instagramie znajdziemy jednak również superbohaterów, bohaterów Avatara, Fionę ze Shreka, a nawet prawdziwe osoby, np. Lady Gagę. Kreatywność Saraswati nie zna granic, a internauci pokochali ją za przełamywanie barier.

Niektórzy z moich fanów byli zaskoczeni, kiedy dowiedzieli się, że jestem muzułmanką i twierdzą, że przełamuję stereotyp, że muzułmańskie kobiety są ciemiężone – powiedziała Saraswati w rozmowie z „DailyMail”.

Queen of Luna przyznaje, że niezwykle istotne dla niej jest pokazywanie ludziom, że noszenie hidżabu to nic strasznego. Choć jej makijaż jest niezwykle pracochłonny, ponieważ jego wykonanie zajmuje ponad 2 godziny, trzeba przyznać, że robi wrażenie. Zobaczcie sami w poniższej galerii niezwykłe metamorfozy Saraswati.

Zobacz także: Jak dziś wyglądałyby księżniczki Disneya? Współczesne wersje autorstwa graficzki z Chile podbijają Internet

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów