Norweska księżna Mette-Marit walczy ze śmiertelną chorobą

Sylwia Bagińska 27.10.2018
Księżna Norwegii Mette-Marit i jej mąż
Fotografia: East News

Dotarły do nas przykre wieści z Norwegii. Księżna Mette-Marit jest śmiertelnie chora, zostało jej maksymalnie 5 lat życia. Rodzina królewska wydała oficjalne oświadczenie.

Mette-Marit jest żoną księcia Hakoona od 2001 roku. Wychowują razem dwójkę dzieci, córkę Ingrid i syna Sverre. Zdrowie księżnej pogarszało się  już od pewnego czasu, skarżyła się ona bardzo często na problemy z oddychaniem, a także nieustające zawroty głowy. Diagnoza okazała się druzgocąca! 

Księżna Mette-Marit jest śmiertelnie chora

Już od kilku tygodni 45-latka była poddawana szczegółowym badaniom. Diagnoza okazała się wstrząsająca – księżna Mette-Marit cierpi na samoistne włóknienie płuc.

Ta groźna choroba płuc zazwyczaj spotyka mężczyzn w zaawansowanym wieku, bardzo rzadko dotyczy kobiet. Lekarze nie wiedzą, jaka jest przyczyna tego poważnego schorzenia. Nie ma też jednej, skutecznej formy leczenia choroby. Włóknienie płuc ma przebieg podobny do nowotworów. Od momentu zdiagnozowania choroby, pacjent zazwyczaj żyje od 1 do 5 lat.

Księżna Mette-Marit w oficjalnym oświadczeniu wyraża nadzieję, że choroba nie przeszkodzi jej w codziennym życiu i obowiązkach żony następcy norweskiego tronu. 45-latka dodała jeszcze, że cieszy się, że choroba została wykryta w bardzo wczesnym stadium.

Księżna Mette-Marit
Fotografia: EastNews

Zobacz także: Księżna Meghan w niebezpieczeństwie? Z jednego z wystąpień szybko wyprowadziła ją ochrona!

Bądź na bieżąco. Polub fanpage Chillizet na Facebooku!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów