Księżna Meghan nie karmi już piersią. Zdecydowała się na kontrowersyjną metodę rozszerzania diety

Łucja Siennicka 27.11.2019
Księżna Meghan i Archie
Fotografia: SplashNews.com/East News

Mały Archie skończył już 6 miesięcy. Księżna Meghan postanowiła odstawić go od piersi i rozszerzyć mu dietę. Zdecydowała się na szeroko komentowaną metodę, która dla niektórych wydaje się być kontrowersyjna.

Trudno w to uwierzyć, ale mały Archie skończył już pół roku! Księżna Meghan i książę Harry są bezgranicznie zakochani w maluchu i dbają o to, żeby zdrowo się rozwijał. Meghan Markle zdecydowała się poszerzyć dietę synkowi. Informator zdradził, że zrezygnowała z karmienia piersią i wybrała popularny ostatnio sposób podawania dzieciom jedzenia. 

Księżna Meghan zmieniła dietę Archiego. Postawiła na kontrowersyjną metodę

Księżna Meghan stawia na zdrowy tryb życia, dlatego chce zadbać o małego Archiego już w pierwszych miesiącach życia. Podobno księżna zrezygnowała z karmienia piersią na rzecz poszerzania diety malucha.

Zdecydowała się na metodę, która przez wielu jest uważana za najlepszą. Mimo to wiele młodych mam uważa ją za kontrowersyjną. Mały Archie uczy się jeść pokarmy stałe, do tego Meghan podaje mu butelki.

Meghan mówi, że Archie jest obecnie odstawiony od piersi - zdradził Omid Scobie, specjalista do spraw rodziny królewskiej, w rozmowie z Yahoo UK.

Dodał on, że posiłki, którymi zajada się Archie są organiczne, sezonowe i świeże. Podobno Meghan i Harry gotują samodzielnie i chcą robić wszystko po swojemu.

Co więcej, Meghan zdecydowała się na metodę BLW, która polega na tym, że dziecko wybiera z talerza do jedzenia to, na co ma aktualnie ochotę. Musi mieć zatem spory wybór i nie powinien być zmuszany do jedzenia.

Jest to metoda, na którą należy poświęcić czas. Ponadto wymaga ona cierpliwości. Dzieci jedzą rękoma, dlatego często posiłek zamienia się w zabawę i może się zrobić bałagan. 

Mimo to eksperci uważają, że to najlepsza metoda nauki smaków dla dzieci. Uczy również samodzielności, dlatego coraz częściej jest polecana przez lekarzy i dietetyków.

Zdecydowalibyście się na taką metodę?

Zobacz także: Makijażysta księżnej Meghan zdradza sekret jej pięknych brwi!

Lubisz brytyjską rodzinę królewską? Sprawdź, co o niej wiesz!

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów