Księżna Kate urodziła w wyjątkowy dla Anglików dzień. To nie mógł być przypadek!

Katarzyna Leszczyńska 25.04.2018
Księżna Kate i książę William z dzieckiem
Fotografia: Instagram/Kensington Palace

Trzecie dziecko Kate i Williama nie dość, że zmieniło bieg historii, to jeszcze urodziło się wyjątkowego dnia. Według Brytyjczyków to nie mógł być przypadek!

23 kwietnia około godziny 11 na świecie pojawiło się trzecie royal baby. Już tego samego dnia wieczorem para książęca opuściła szpital ze swoją najmłodszą pociechą. Podczas gdy wszyscy zachwycali się nad wyglądem księżnej Kate i maleństwa, brytyjskie media zwróciły uwagę na intrygujący szczegół.

Zobacz także: Trzecie dziecko Kate i Williama zmieniło historię rodziny królewskiej! Zyska na tym przede wszystkim Charlotte

23 kwietnia to nie tylko dzień narodzin trzeciego dziecka Kate i Williama. W Wielkiej Brytanii ta data łączy się również ze świętem patrona Anglii – Świętym Jerzym. Według Legend uwielbienie i sławę zyskał, dzięki temu, że uratował miasto Silene przed smokiem. Wdzięczni mieszkańcy miejscowości porzucili wówczas pogaństwo dla religii swojego wybawcy – chrześcijaństwa. Jerzy był męczennikiem i został ścięty za wyznawanie Jezusa.

Obecnie święty Jerzy jest patronem wędrowców, górników, żołnierzy, kowali, bednarzy, artystów, więźniów, skautów oraz harcerzy. Według Anglików to, że mały książę urodził się akurat w jego dzień nie może być przypadkowe. I choć zapewne nie dostanie po nim imienia, ponieważ Jerzy to po angielsku George, a tak na imię ma najstarszy syn Kate i Williama, z pewnością jest to dobra wróżba. A my z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy w końcu poznamy imię najmłodszego prawnuka królowej Elżbiety.

Zobacz także: Przepowiednia Kate Middleton się sprawdziła! To nagranie stało się hitem internetu

Zobaczcie w poniższej galerii, z jakich przyzwyczajeń będzie musiała zrezygnować Meghan Markle po ślubie z Harrym:

Autor: Katarzyna Leszczyńska

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów