Księżna Kate ma się pojawić na rozdaniu BAFTA. Z jednego powodu może poczuć się tam niezręcznie

Katarzyna Leszczyńska 12.02.2018
Księżna Kate
Fotografia: EAST NEWS

Księżna Kate ma być gościem podczas gali rozdania BAFTA 18 lutego. Mówi się, że gwiazdy mają się ubrać na czarno. Nie jest to zgodne z królewską etykietą. 

18 lutego, jak co roku, odbędzie się gala rozdania Nagród Brytyjskiej Akademii Filmowej BAFTA. Jest to odpowiednik Oscarów na Wyspach Brytyjskich. Każdy z laureatów otrzyma Złotą Maskę. Na gali ma się pojawić książę i księżna Cambridge. Okazuje się, że dla Kate może być to wyjątkowo niezręczna gala. I nie chodzi wcale o coraz większych brzuch ciążowy.

Zobacz także: To zachowanie księżnej Kate nie spodobało się wielu matkom. Zbyt niebezpieczne dla kobiet w ciąży?

Jak się okazuje, podczas tegorocznej gali BAFTA, ma mieć miejsce manifest podobny do tego ze Złotych Globów. „The Hollywood Reporter” otrzymał list, który krąży podobno pośród brytyjskich liderów filmowych i telewizyjnych, w którym zachęca się gwiazdy, mające zamiar wziąć udział w uroczystości, do założenia czarnych kreacji na znak solidarności z ofiarami molestowania w show-biznesie.

W związku z tym, że BAFTA jest pierwszą w tym roku główną ceremonią rozdania nagród w Europie, uważamy, że ważne jest, aby wydać oświadczenie, aby wykazać globalną solidarność, że problem ten nie zostanie zapomniany i połączyć się z ludźmi z branży, którzy doświadczyli nierówności i nadużycia – można przeczytać we fragmencie listu opublikowanym w „The Hollywood Reporter”.

Akcja zapoczątkowana przez hollywoodzki ruch Time’s Up, może być niezręczna dla księżnej Kate. Chodzi o to, że etykieta zabrania członkom rodziny królewskiej manifestowania swoich poglądów i utożsamiania się z różnymi organizacjami. Założenie czarnej sukni natomiast świadczyłoby automatycznie, że Kate solidaryzuje się z ruchem Time’s Up. Dlatego też księżna stoi przed ogromnym dylematem, czy stanąć po stronie molestowanych kobiet i sprzeciwić się etykiecie, czy może pozostać wierną królewskiej tradycji.

Zobacz także: Dlaczego księżna Kate nigdy nie zdejmuje płaszcza w pomieszczeniach? Powód jest naprawdę dziwny

Victoria Murphy, ekspertka do spraw rodziny królewskiej i korespondentka „Daily Mirror”, zdradza, że dla Kate jest idealne rozwiązanie, żeby obejść powyższy problem. Wystarczy, że księżna sięgnie po czarną kreację, która będzie przełamana kolorowymi, jaśniejszymi elementami. Dzięki temu zadowoli zarówno Time’s Up oraz oczekiwania organizatorów BAFTA, jak i królową oraz dwór.

Zobacz w galerii poniżej, z jakich przyzwyczajeń będzie musiała zrezygnować Meghan Markle po ślubie z Harrym:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów