O tej pasji księżnej Kate wie mało kto. Wzbudza wiele kontrowersji

Katarzyna Leszczyńska 20.02.2018
Księżna Kate
Fotografia: Instagram/Kensington Palace

Odkąd księżna Kate została żoną Williama, mało kto wie, jakie są jej wykształcenie i zainteresowania. W związku z nimi Kate postanowiła zorganizować wystawę, która wzbudza kontrowersje. 

Księżna Kate w związku z tym, że została żoną księcia Williama, musiała zrezygnować z dotychczasowych pasji i zajęć na rzecz poświęcenia się całkowicie rodzinie królewskiej i obowiązkom reprezentacyjnym. Dlatego też mało kto wie, jakie jest wykształcenie księżnej Cambridge i czym tak naprawdę interesowała się Kate zanim pojawiła się w Pałacu Buckingham.

Zobacz także: Oczy wszystkich na BAFTA były zwrócone w stronę Kate. Jej kreacja była wyjątkowa z jednego powodu

Księżna Cambridge obecnie przygotowuje w Londynie wystawę zdjęć dawnych angielskich fotografów. Kate wybrała w tym celu czterech artystów: Julię Margaret Cameron, Oscara Rejlandera, Clementinę Hawarden oraz Lewisa Carrolla. To właśnie ten ostatni wzbudza największe kontrowersje. Fotograf był autorem „Alicji w Krainie Czarów” i często robił zdjęcia dzieciom. To sprawiło, że zaczęto w późniejszych latach snuć teorię na temat tego, że był pedofilem.

Dzieci zajmowały szczególne miejsce w wiktoriańskiej wyobraźni i były celebrowane ze względu na swój widoczny nieograniczony potencjał. To myślenie wciąż jest dla nas prawdziwe i stanowi podstawę dużej części mojej oficjalnej pracy, pracy organizacji charytatywnych, które zdecydowałam się wspierać, i, w rzeczy samej, mojej roli jako młodej matki – napisała księżna Kate w katalogu poświęconym wystawie.

Kate Middleton od dawna pasjonuje się fotografią. Z wykształcenia natomiast jest historyczką sztuki. To właśnie na studiach poznała swojego późniejszego męża, księcia Williama. Co ciekawe, praca licencjacka Kate była poświęcona właśnie dziełom Lewisa Carrolla. Nic więc dziwnego, że wybrała jego fotografie na swoją wystawę. Podziwiać ją będzie można już od 1 marca w National Portrait Gallery w Londynie.

Zobacz także: Dlaczego księżna Kate nigdy nie zdejmuje płaszcza w pomieszczeniach? Powód jest naprawdę dziwny

Księżna Kate
Fotografia: Instagram/Kensington Palace
Księżna Kate i Książę William z dziećmi
Fotografia: Instagram/Kensington Palace
Księżna Kate
Fotografia: Instagram/Kensington Palace

Zobaczcie w poniższej galerii, z jakich przyzwyczajeń będzie musiała zrezygnować Meghan Markle po ślubie z Harrym:

Oceń artykuł
TEMATY:

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów