Etykieta jest nieubłagana. Tych prezentów Kate i Meghan nie mogą przyjmować

Księżna Kate i księżna Meghan rozmawiają ze sobą podczas Wimbledonu.
Fotografia: EAST NEWS

Wydawać się może, że Kate i Meghan prowadzą sielankowe życie. Okazuje się jednak, że nie mogą przyjąć wielu prezentów, które otrzymują. Współczujemy...

Bycie księżną może wydawać się przyjemne, jednak w rzeczywistości to twardy orzech do zgryzienia. Kate i Meghan z pewnością nie mają łatwego życia. I nie chodzi wyłącznie o oficjalne wyjścia i podróże reprezentacyjne, które nie należą do najprzyjemniejszych. My najbardziej współczujemy im prezentów, których nie wolno im przyjąć.

Tych prezentów Kate i Meghan nie mogą przyjmować

Okazuje się, że etykieta wyraźnie określa listę prezentów, których nie wolno przyjmować księżnom. Za niektóre z nich wiele pań dałoby się pokroić. I nie jest to krótka lista. Nie pozostaje nam nic tylko współczuć Kate i Meghan. Zobaczcie sami, czego nie mogą przyjąć.

  • Upominków od różnych firm, w tym od projektantów modowych (jeśli są zbyt drogie, żeby je zwrócić).
  • Pamiątek otrzymywanych podczas oficjalnych wizyt.
  • Upominków wysyłanych z instytucji publicznych w Wielkiej Brytanii, np.: organów państwowych, stowarzyszeń handlowych oraz organizacji charytatywnych.
  • Prezentów od fanów, które są droższe niż 150 funtów.
  • Książek o tematach kontrowersyjnych.
  • Pieniędzy – chyba, że przeznaczą je na organizacje charytatywne.

Nie sposób się zdecydować, który z punktów oddałybyśmy z bólem serca. Na szczęście Kate i Meghan już są do tego przyzwyczajone. Poza tym, ich kochający mężowie z pewnością obdarowują je innymi cennymi upominkami. Nie ma zatem tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Zobacz także: Meghan podarowała Kate wyjątkowy prezent za pomoc w organizacji ślubu

Najlepsze filmy i seriale o tematyce królewskiej:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów