Księżna Kate i książę William przyjadą do Polski. Znamy termin i miasta, które odwiedzą. Czekają na nich wyjątkowe atrakcje

Redakcja 14.06.2017
Księżna Kate i książę William
Fotografia: East News

Wizyta książęcej pary z pewnością wzbudzi ogromne zainteresowanie. 

O tym, że książęca para odwiedzi Polskę, wiadomo było już od marca tego roku. Nieznany był jednak konkretny termin wizyty oraz miasta, w których zatrzymają się. Na szczęście, Pałac Kensington rozwiał wszelkie wątpliwości i zdradził szczegóły podróży. 

Książę i księżna w dniach 17 - 21 lipca odwiedzą Polskę i Niemcy. Z wizytą pojawią się w Warszawie, Gdańsku, Berlinie, Heidelbergu i Hamburgu - czytamy w komunikacje Pałacu Kensington opublikowanym na Twitterze. 

Niestety, rzecznik Pałacu nie wyjawił, czy w podróży książęcej parze towarzyszyć będą dzieci, książę George i księżniczka Charlotte. 

Księżna Kate i książę William w Polsce 

Książęca para w Warszawie pojawi się już 17 lipca. Następnego dnia odwiedzi Gdańsk, o czym na Facebooku poinformował prezydent miasta Paweł Adamowicz. 

Bardzo nas cieszy informacja o tym, że para książęca oprócz Warszawy znajdzie również czas na wizytę w Gdańsku. To dla nas wyróżnienie, ale też ogromna promocja miasta. Oczywiście chcielibyśmy zaproponować księżnej i księciu spacer Traktem Królewskim, ale też wizytę w Teatrze Szekspirowskim (który przecież nie powstałby bez wsparcia księcia Karola, czyli ojca księcia Williama). Może uda się zaprezentować gościom Europejskie Centrum Solidarności i Muzeum II Wojny Światowe - napisał Paweł Adamowicz na Facebooku. 

Adamowicz podkreślił, że na szczegóły wizyty musimy jeszcze chwilę poczekać. Ponieważ czasu zostało niewiele, zapewne już wkrótce poznamy więcej informacji i dowiemy się, jak będzie przebiegać wizyta książęcej pary w Polsce. 

Informację o planowanej wizycie księżnej Kate i księcia Williama w Polsce, podał w marcu dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski. Wiadomość pojawiła się także na stronie kancelarii prezydenta. 

Księżna Kate i książę William
Fotografia: ONS

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William
Fotografia: East News

Księżna Kate i książę William

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów