Księżna Kate boryka się z rzadką przypadłością. Cierpi na nią jedynie 2 procent ciężarnych. "Pozostaje pod opieką w Pałacu"

Anna Respondek 06.09.2017
Księżna Kate
Fotografia: EAST NEWS

Księżna Kate musi być pod stałą opieką lekarzy. 

Kate Middleton urodziła już dwoje pięknych dzieci, czteroletniego księcia George'a i dwuletnią księżniczkę Charlottę. W poniedziałek, na oficjalnym profilu rodziny królewskiej, pojawiła się kolejna radosna nowina, okazało się, że para książęca spodziewa się kolejnego potomka.

Niestety wygląda na to, że podobnie, jak w poprzednich ciążach, Kate cierpi na rzadką przypadłość nazywaną hyperemesis gravidarum, która związana jest z silnymi wymiotnymi u ciężarnych. Wygląda na to, że u księżnej ma ona wyjątkowo zaawansowany poziom, ponieważ nie pozwala jej dopełniać swoich obowiązków. 4 września, na twitterowym koncie Kensington Palace, pojawiła się oficjalna informacja dotycząca dolegliwości księżnej.

Tak jak przy poprzednich dwóch ciążach, księżna cierpi na hyperemesis gravidarum. Jej Wysokość odwołuje dzisiejszą wizytę w Hornsey Road Childrens's Centre w Londynie. Księżna pozostaje pod opieką w pałacu - napisano w oświadczeniu.

Na ten temat wypowiadał się, podczas drugiej ciąży, rzecznik Royal College of Obstetricians and Gynaecologists, Daghni Rajasingam. Okazuje się, że ta rzadka przypadłość może utrudniać jedzenie, ponieważ kobieta ma wtedy problemy z przełykaniem pokarmu. Jeśli natomiast nie może normalnie jeść, musi być hospitalizowana. 

Życzymy księżnej zdrowia! :)

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów