Byli świadkami wypadku księżnej Diany. Po latach zdradzają przerażające szczegóły

Księżna Diana zamyślona w fioletowym kostiumie i z perłami na szyi
Fotografia: Tim Rooke/Rex Features/EAST NEWS

Ponad 20 lat minęło od śmierci Diany, a na jaw nadal wychodzą zaskakujące szczegóły! Świadkowie wypadku, w którym zginęła księżna, opowiedzieli o tym, co zobaczyli na miejscu.

Księżna Diana była ulubienicą Brytyjczyków. Jej wczesna śmierć zaskoczyła wszystkich, a jednocześnie ogromne zasmuciła. Minęły 22 lata od tego nieszczęśliwego wypadku. Wiele osób uważa, że śmierć Diany jednak wcale wypadkiem nie była. Od dawna na ten temat pojawiają się różne teorie spiskowe. Teraz do dziennikarzy zgłosili się świadkowie tamtych wydarzeń, którzy rzucają nowe światło na całą tę sytuację. I zdradzają przerażające szczegóły.

Zobacz także: Nowe fakty ws. rozwodu księżnej Diany i księcia Karola ujrzały światło dzienne

Szczegóły ws. wypadku księżnej Diany

Robin i Jack Firestone jechali tunelem Pont de l'Alma w stronę hotelu, w którym się zatrzymali. Ich samochód przejeżdżał tamtędy zaledwie kilka minut po wypadku, byli zatem świadkami całej tej nieszczęśliwej sytuacji. Teraz zdecydowali się zdradzić szczegóły.

Małżeństwo podjęło rozmowę z dziennikarzami Express.co.uk. Dlaczego dopiero teraz? Okazuje się, że obawiali się wcześniej, że mogą mieć kłopoty, zdradzając kontrowersje związane z wypadkiem Lady Di.

Śmierć Diany nie była wypadkiem, a zachowanie urzędników i rządzących tylko potwierdza, że coś innego się wydarzyło. Wypadek był tylko przykrywką - twierdzą.

Zdaniem Firestone'ów śmierć Diany wcale nie była wypadkiem. Małżeństwo widziało "dziwnie zaparkowane" pojazdy na miejscu zdarzenia. Wydało im się to podejrzane, zważywszy na okoliczności. 

Poszliśmy na posterunek i powiedzieliśmy, że jechaliśmy poprzedniej nocy tunelem i że chcemy złożyć swoje zeznania. Bez wahania odpowiedzieli, że mają już wystarczająco dużo świadków i mamy się o nic nie martwić.

Zachowanie policjantów zaskoczyło parę. 

Ogłupieliśmy. Zginęła najsłynniejsza kobieta na świecie, a oni stwierdzili, że nie będą rozmawiać ze świadkami - dodaje Firestone.

W 1999 roku sąd odrzucił oskarżenia pod adresem 9 fotografów i reportera, którzy mieli jechać wówczas za Dianą. Ostatecznie uznano, że to nie oni byli sprawcami wypadku, a nadmierna prędkość i to, że kierowca znajdował się pod wpływem narkotyków. Opowieść Firestone'ów zdecydowania rzuca na tę sprawę nowe światło.

Zapewne nigdy nie poznamy całej prawdy związanej z tragiczną śmiercią Diany. Małżeństwo ma jednak nadzieję, że książę William i książę Harry kiedyś będą chcieli dokładnie zbadać, co tak naprawdę wydarzyło się z ich matką.

Zobacz także: Pałacowy szef kuchni zdradził, jaka była dieta księżnej Diany. Będziecie zaskoczeni!

Brytyjska rodzina królewska nie schodzi z pierwszych stron gazet od wielu wielu lat. Nie tylko Brytyjczycy, ale ludzie na całym świecie interesują się ich życiem. Czy ty także jesteś ich wiernym fanem? Sprawdźmy, co wiesz o brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Rodzina Królewska
Rozwiąż quiz

Jak dobrze znasz brytyjską rodzinę królewską?

Rodzina Królewska

1. Syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej jest księciem:

Oceń artykuł

Komentarze

Przeczytaj więcej

Więcej newsów